Most Kultury w lipcu

W lipcu na Moście Kultury nie zwalniamy tempa! Zapraszamy na koncerty i potańcówki oraz jeszcze więcej warsztatów dla dzieci i dorosłych!

 • Dźwięki z korzenia – warsztaty didgeridoo / 13, 20, 27.07
  Didgeridoo – tradycyjny instrument pochodzący z Australii, wykorzystywany przez Aborygenów. Posiada charakterystyczny głęboki wibrujący dźwięk. Na warsztatach poznamy dron (podstawowy dźwięk) oraz inne: oparte na samogłoskach i spółgłoskach, naśladujące zwierzęta. Pokażemy modulację dźwięków podstawowych, oddechu kołowego, sylab do tworzenia rytmów. Dla osób znających podstawy przewidziana jest nauka rytmów. prowadzenie: Maciej Lubaś.
 • Sztuka w pralce – warsztaty artystyczne dla najmłodszych / 5.07, godz. 17:00, 8.07, godz. 11.00
  Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą czegoś więcej, niż umieć odróżnić Słoneczniki Van Gogha od Wenus z Milo. Uczestnicy zajęć podczas prezentacji poznają epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace,  wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki – kuratorów, krytyków, kolekcjonerów, by znaleźć swój styl i być świadomym odbiorcą sztuki. prowadzenie: Kamila Czosnyk, zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com
  5.07 – Skarpetkowy potwór – warsztaty szycia i tworzenia potworów
  8.07 – Domek na kurzej nóżce – warsztaty projektowania przestrzennego dla najmłodszych
 • Gotowanie na dywanie / 21, 28.07, godz. 13:00
  Tym razem przygotowane przepisy będą tylko inspiracją, a uczestnicy warsztatów będą sami komponować bajkowe pyszności. Smacznego! Zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com
  21.07 – Owocowi piraci
  28.07 – Kaprysy księżniczki
 • Planszówki / 7, 14, 21, 28.07, godz. 16:00
  Planszówki to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Mnóstwo gier planszowych, prawdziwe emocje i niezapomniane wrażenia. Specjalnie dla rodzin przygotowaliśmy atrakcyjny program dla dzieci i młodzieży, jeśli chcecie przyjść ze swoimi pociechami. Każdy znajdzie grę dla siebie! zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com
  7.07 – gry dla początkujących
  14.07 – gry rodzinne
  21.07 – gry logiczne
  28.07 – gry karciane
 • Zielony Pomidor:
  Green Wall – jak zaprojektować zieloną ścianę z truskawek i poziomek
  2, 3, 4.07, godz. 17.00

  Zielone ściany są niezwykle efektowne, oczyszczają i nawilżają powietrze, redukują poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu. Omówimy praktyczne zasady i warunki rozwoju roślin w uprawie wertykalnej, nawodnienie, oświetlenie, ekspozycję i gatunki najlepiej nadające się do takiej uprawy w domach i wnętrzach. Zaprezentujemy prostą, łatwą do samodzielnego wykonania konstrukcję.
  prowadzenie: Ilona Puchacz, zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com
 • Zielony Pomidor – Matomato – warsztat zielarski / 9, 10, 11.07, godz. 17.00
  Wykonamy ziołową piramidę, której proporcje i układ geometryczny mają pozytywny wpływ na hodowane w niej rośliny. Rośliny przyprawowe i lecznicze których użyjemy, stanowią świeże źródło przypraw w kuchni i służą również do samoleczenia. poznamy ich właściwości.
  prowadzenie: Ilona Puchacz, zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com
 • Zielony Pomidor – warsztat budowy ekologicznych doniczek /  16, 17, 18.07, godz. 17.00
  Wykonamy ekologiczne doniczki z recyklingowych materiałów: worków jutowych, szklanych słoików, drewnianych skrzyneczek itp. Wspólnie poszukamy prostych, estetycznych rozwiązań recyklingowych. prowadzenie: Ilona Puchacz, zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com
 • Fotografia komórkowa / 15, 22.07, godz. 12:00
  Wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii nauczy Cię, jak dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu, oraz jak w pełni wykorzystać możliwości swojego niepozornego aparatu.
  zapisy: MostKultury2018@lsfoto.pl, ilość miejsc ograniczona do 5 os. (w temacie prosimy wpisać Fotografia komórkowa,w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu.)
 • Warsztaty Camera Obscura / 1, 7, 14.07, godz. 12:00
  Zapraszamy do wspólnego odkrywania magii pierwszych zdjęć. Specjalnie dla Was zorganizujemy ciemnię fotograficzną w namiocie. Wykonacie aparat z pudełka, naświetlicie i wywołacie negatyw, by na koniec techniką stykową otrzymać czarno-biały pozytyw. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii. Warsztaty zakończą się wystawą. zapisy: MostKultury2018@lsfoto.pl, w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu, ilość miejsc ograniczona.
 • Warsztaty składania lampy Kropla /  15.08, godz. 12:00 – przeniesione na 26.08
  Lampy w całości powstaną z niezwykłych, ekologicznych papierów. Podczas zajęć wykonamy, kolorowe lampy, które ozdobią Wasze wnętrza i nadadzą im wyjątkowego charakteru. 3-godzinny warsztat dla osób początkujących, zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia.
 • Warsztaty mobile origami / 22.07, godz. 12:00
  Podstawy składania papieru dla początkujących. Złożymy formy geometryczne oparte na współczesnym origami modułowym. Formy powstaną z pięknych papierów Studia Maptu.
 • Warsztaty z tworzenia paneli dekoracyjnych na ścianę Wall Art/  29.07, godz. 12:00
  Stworzymy trójwymiarowe obrazy, inspirowane współczesną architekturą. Złożymy obraz oparty na współczesnym origami modułowym w rozmiarze A4. Każdy z nich powstanie z połączenia kilkuset geometrycznych modułów i zostanie oprawiony w sosnową ramę. czas trwania: 5 godzin; zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia.
  zapisy: warsztaty.mostkultury@gmail.com, obowiązuje limit 8 miejsc.
 • Joga /  21.07, godz. 17:00
  Podczas zajęć nie tylko obudzicie zaspane mięśnie, ale także odstresujecie się po ciężkim tygodniu. Uczestników prosimy o przyniesienie: maty/ karimaty/ koca; butelki wody i małego ręcznika; komfortowego ubioru koszulka, T-shirt, legginsy / luźne dresy oraz wygodne skarpetki, ponieważ będziemy ćwiczyć bez butów; prosimy o związanie włosów, żeby ich nie przydepnąć w trakcie ćwiczeń.
  17.00-18.00 – ćwiczenia
  18.00-18.15 – przerwa
  18.15-19.00 – ćwiczenia połączone z yin yogą
 • Taniec nowoczesny dla dzieci i młodzieży – warsztaty / 12, 19, 26.07, godz. 18:00
  Poznamy popularny dancehall oraz jamajską kulturę. Dowiemy się, jak powstał ten styl, poznamy kroki z okresu kiedy powstawał, oraz młode pokolenie tancerzy wychowane przez twórcę dancehallu.  Pokażemy kroki taneczne, które uczą kontroli ciała i gospodarowania energią podczas tańca. Zatańczymy najmodniejsze kroki z Jamajki oraz kilka odsłon współczesnego dancehallu.
  prowadzenie: Katarzyna Kuwałek-Rudnik
 • Tango Argentyńskie Milonga / 5, 19.07, godz. 20:00
  Szkoła tańca Tango-Lublin.pl zaprasza wszystkich miłośników tanga argentyńskiego i osoby nietańczące na wspólne spędzanie wieczorów w dobrej atmosferze, z krótką lekcją nauki bez limitów wiekowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy na scenie.

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.
Zobacz program Mostu Kultury

Odwiedź profil Mostu na Facebooku

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Zobacz również

Lato w mieście z Lubelskim Teatrem Tańca

21.06.2018
Lubelski Teatr Tańca zaprasza na początek lata z tańcem współczesnym.

Lato na placu Litewskim

25.06.2018
Ideą projektu w przestrzeni placu Litewskiego jest zaangażowanie mieszkańców miasta w uczestnictwo w kulturze, edukacja kulturalna oraz budowanie wspólnoty Lublinian. W ramach projektu w letnie weekendy zapraszamy na spektakle teatralne, spektakle improwizacji teatralnej, czy akcje animacyjne dla dzieci.

Koncert Laureatów 40. edycji Sceny Młodych

20.06.2018
Poznaliśmy Laureatów 40. edycji Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego Scena Młodych.

FreshMail.pl