Tydzień Kina Hiszpańskiego w Centrum Kultury

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia.

Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej i do osób lubiących dobre kino. Prezentujemy szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne. Różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy na najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich znajdziecie seanse tytułów prezentowanych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywców prestiżowych nagród.
W tym roku już po raz 19. ruszymy w filmową podróż. Zwiedzimy Półwysep Iberyjski od centrum stołecznego Madrytu, przez Kraj Basków, po Katalonię i Andaluzję!

PROGRAM:

8.04, 18:00 – Kochani bracia i siostry, reż. Marta Diaz
9.04, 18:00 – Kto ci zaśpiewa, reż. Carlos Vermut
10.04, 18:00 – Mokra robota, reż. Garcia Querejeta
11.04, 18:00 – Tchórzliwa miłość, reż. Carmen Blanco
12.04, 18:00 – Yuli, reż. Icíar Bollaín
13.04, 18:00 – Superlópez, reż. Javier Ruiz Caldera
14.04, 18:00 – Bez końca, reż. César Esteban Alenda, José Esteban Alenda

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury i online od 4 marca

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce i Instytutem Cervantesa w Krakowie

Zobacz również

Ciemno, prawie noc

Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają tu świat barwnych i niebezpiecznych postaci.

Monument

Splat! Nights: Drugi, oczekiwany przez wielu widzów film Jagody Szelc, której „Wieża. Jasny dzień” – okazał się zaskakującym debiutem i zdobywcą nagrody na festiwalu w Gdyni.

Wszyscy wiedzą

Trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Mistrzowsko poprowadzony dramat obyczajowy z elementami kryminału i love story.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Benshi: spotkania kinomanów, którzy cenią sobie możliwość rozmowy o filmie.

FreshMail.pl