Trwa 44. edycja Sceny Młodych

To konkursowy przegląd zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego. Do 29 kwietnia czekamy na teksty w ramach konkursu KAJET.

Przegląd prezentuje dorobek młodzieżowych zespołów teatralnych i muzycznych, solistów oraz młodych poetów i prozaików. W konkursie uczestniczy młodzież w wieku 14-19 lat działająca w placówkach kultury, oświatowych, wychowawczych, oraz zgłaszająca się indywidualnie. Do konkursu zostały przyjęte programy artystyczne przygotowane w sezonie 2021/2022, nieprezentowane we wcześniejszych edycjach Sceny Młodych.

• Zdjęcie ze spektaklu. 6 dziewcząt. Mają w większości długie włosy splecione w warkocze lub związane w kucyk. Śpiewają. Są ubrane w białe sukienki.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Na środku duży jasnobrązowy fotel. Siedzi w nim rudowłosa dziewczyna z mocno podkreślonymi makijażem oczami. Jest ubrana w białą długą suknię i czarny gorset. Podaje ręce dwóm dziewczynom klęczącym po bokach fotela. Dziewczyny są ubrane w skromne sukienki. Dziewczyna po lewej, w beżowej sukience, ma długie jasnobrązowe włosy. Dziewczyna po prawej, w jasnozielonej sukience, ma długie czarne włosy. W tle drewniany stolik, na którym stoi porcelanowy czajnik, filiżanki, karafki.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Stojąca grupa młodzieży w kolorowych strojach. Trzymają przed sobą białe prześcieradło. Jedna dziewczyna pochylona do przodu. Inna odwrócona bokiem. Chłopak na środku jest ubrany w strój więźnia. Chłopak obok jest ubrany w kartonową „pierś gladiatora” z namalowanymi orderami. Chłopak z brzegu ma zawieszony czerwony szalik.
  • Zdjęcie ze spektaklu. Grupa pięciu stojących dziewcząt. Trzymają przed sobą prześcieradło z napisem „Chcemy grać wszystko”. Dwie są ubrane w stroje marynarskie. Trzy pozostałe są ubrane na czarno. dziewczyna na środku trzyma megafon.

W ramach Sceny Młodych zapraszamy do udziału w następujących kategoriach:

• KAJET (konkurs literacki, teksty poetyckie i prozatorskie)
    (zgłoszenia do 29 kwietnia)
  • WYŚPIEWAĆ POEZJĘ (poezja śpiewana i piosenka autorska, piosenka aktorska)
    28 maja 2022
    (zgłoszenia do 18 maja)
  • KONCERT LAUREATÓW
    3 czerwca 2022

Organizatorzy zastrzegają prawo do zmiany terminów oraz zasad uczestnictwa w przypadku obostrzeń z powodu sytuacji pandemicznej lub w okolicznościach siły wyższej.

Regulamin 44. edycji Wojewódzkiego Konkursu Amatorskiego Ruchu Artystycznego Młodzieży

Młody Teatr – warunki uczestnictwa
Młody Teatr – karta zgłoszeniowa

Kajet – warunki uczestnictwa
Kajet – karta zgłoszeniowa

Wyśpiewać poezję – warunki uczestnictwa
Wyśpiewać poezję – karta zgłoszeniowa

Zgłoszenia i szczegółowe informacje :
Pracownia Słowa – Studium Kultury
Centrum Kultury w Lublinie
studiumkultury@ck.lublin.pl
koordynator: Joanna Kolstrung (j.kolstrung@ck.lublin.pl)

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.