Lubelski Teatr Tańca

Prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną w Centrum Kultury w Lublinie od 2001 r. Powstał z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, liderów Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, jednego z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce lat 90. ubiegłego wieku. Z czasem do LTT dołączyła Beata Mysiak oraz Anna Kalita i Konrad Kurowski, współtworząc profesjonalny ośrodek tańca współczesnego zaangażowany w rozliczne przedsięwzięcia i współpracę z instytucjami kulturalnymi w Polsce i zagranicą.

ltt-stalking-paradise-fot-maciej-rukasz-2

LTT prowadzi także działalność artystyczną, a kształt spektakli powstaje zarówno w procesie indywidualnych poszukiwań każdego z członków teatru, jak i współpracy z polskimi i europejskimi choreografami. Cechą charakterystyczną twórczości LTT jest poszukiwanie oryginalnej formy wypowiedzi poprzez kreowanie ruchu opartego na fizyczności ciała oraz eksponującego indywidualną ekspresję tancerza. Zespół prezentował swoje spektakle na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, prowadząc także warsztaty i inne działania edukacyjne.
Do najważniejszych projektów organizowanych przez LTT należą: Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Letnie Forum Tańca Współczesnego, projekt edukacyjny „Myśl w ruchu” i Centrum Ruchu. Od 2013 r. Lubelski Teatr Tańca jest partnerem europejskiej sieci tańca Aerowaves, a w 2014 r. wraz z Instytutem Muzyki i Tańca współorganizował Polską Platformę Tańca, jeden z najważniejszych przeglądów polskiej twórczości tanecznej. Istotnym kierunkiem działania jest także dla LTT współpraca w ramach Partnerstwa Wschodniego, którego efektem są dwa duże programy: „Kierunek – wchód, stacja – taniec” (2015) oraz „Terytoria choreografii – Partnerstwo Wschodnie” (2016).

Odwiedź stronę Lubelskiego Teatru Tańca

Zobacz profil Lubelskiego Teatru Tańca na Facebooku


FreshMail.pl