Centrum Ruchu: Gaga / people

18:00 – 2019-07-17 – Sala prób nr 6 – 30 zł / zapisy

Lubelski Teatr Tańca zaprasza do udziału w warsztatach tanecznych prowadzonych w języku ruchowym GaGa.

GaGa jest językiem ruchowym opracowanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną, nieustannie zmieniającą się moc. GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało.

GaGa oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, pobudza uśpione obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym.
GaGa wyodrębnia dwie ścieżki: GaGa/people to zajęcia otwarte dla każdego, w każdym wieku, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia i GaGa/dancers dla profesjonalnych tancerzy.

Gaga/people – zajęcia otwarte dla osób od lat 16, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. Uprzednie doświadczenie, umiejętności lub trening taneczny nie są wymagane. Instruktor prowadzi uczestników za pomocą serii pobudzających wyobraźnię instrukcji, które nakładają się w trakcie trwania zajęć. Zamiast kopiować poszczególny ruch, każdy z uczestników aktywnie bada podawane komendy, odkrywając to jak każdy może zinterpretować na swój sposób informacje oraz wykonać szybko zadanie. Zajęcia Gaga/people oferują ramy dla kreatywnej pracy podczas której wypracowuje się lepsze połączenie z własnym ciałem oraz wyobraźnią, zwiększa się również świadomość cielesną, polepsza elastyczność i wytrzymałość ciała oraz doświadcza się przyjemności z ruchu w otwartej i pełnej akceptacji atmosferze.

prowadzenie: Adi Weinberg-Prejna – absolwentka Haifa Program for Professional Dancers, odbyła staż w Vertigo Dance Company. Jako tancerka współczesna występowała na wielu festiwalach na całym świecie. Współpracowała z Fresco Dance Company, Operą Izraela oraz wieloma choreografami, takimi jak Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano czy Efrat Rubin. Jest certyfikowanym nauczycielem GaGa oraz terapeutką Shiatsu, masażystką ajurwedyjską i istruktorką Pilates.

Ceny biletów
30 zł / zapisy
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
Zapisy:
Pod adresem: centrumruchu@ck.lublin.pl
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Zobacz również

Centrum Ruchu: Gaga / people
18:00 30 zł / zapisy TaniecWarsztaty

FreshMail.pl