Lubliner Festival

Roth/Zimpel/Zemler

19:00 – 2020-09-11 – Wirydarz – wstęp wolny

Projekt Roth/Zimpel/Zemler skupia trzech najbardziej charakterystycznych muzyków eksperymentalnych pracujących dziś w Polsce.

Muzycy po raz pierwszy spotkali się, gdy Alex Roth był rezydentem w Żydowskim Muzeum Galicja. Projekt bada rezonanse między historycznym a współczesnym życiem polsko-żydowskim, a także własne doświadczenia Alexa jako potomka polskich Żydów powracającego do ojczyzny przodków.

Alex Roth – urodzony w Detroit i wychowany w Londynie, kompozytor, gitarzysta i producent, został nazwany „jednym z najbardziej innowacyjnych i imponujących talentów muzyki współczesnej” (music OMH). Jego twórczość obejmuje zarówno improwizowane występy solowe, jak i kompozycje orkiestrowe; od muzyki tanecznej i teatralnej po instalacje dźwiękowe; od elektroakustycznego zespołu kameralnego Sefiroth, który radykalnie eksploruje tradycyjny sefardyjski repertuar, do awangardowego kwartetu Blue-Eyed Hawk i wielu innych zespołów. Jego muzyka była nagrywana przez London Symphony Orchestra i London Sinfonietta, zaś jego
dyskografia obejmuje m.in współpracę z piosenkarką Alice Zawadzki i nominowaną do nagrody Mercury Laurą Jurd.
Od czasu przeprowadzki do Krakowa w 2018 roku Alex współpracuje z żydowskim kolektywem artystycznym FestivALT i Unsound, a także choreografkami Moniką Szpunar i Magdą Skowron.

Wacław Zimpel – laureat prestiżowego Paszportu Polityki, klarnecista, kompozytor i producent jest jednym z najbardziej oryginalnych i wyjątkowych polskich talentów. Inspirujący się zarówno jazzem, jak i elektroniką, minimalizmem i muzyką korzeni z całego świata, Zimpel w swoich solowych wydawnictwach i niezliczonych kolaboracjach nie tyle zaciera granice ile całkowicie je likwiduje.

Hubert Zemler – perkusista, kompozytor i improwizator zaangażowany w niezliczone projekty muzyki klasycznej, eksperymentalnej, improwizowanej i popowej. Obejmują one współpracę z Piotrem Kurkiem (jako Piętnastka), Wacławem Zimplem (LAM, To Tu Orchestra), Kamilem Szuszkiewiczem, oraz Mitch & Mitch, a także solowe interpretacje repertuarów znanych kompozytorów takich jak Per Nørgård i Steve Reich.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
otwarta od 19 stycznia 2021
we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Roth/Zimpel/Zemler
19:00 wstęp wolny FestiwalMuzyka

FreshMail.pl