- dziedziniec Muzeum Narodowego w Lublinie - więcej

Sen o mieście

Niesamowite widowisko teatralne opowiadające o ważnych epizodach z historii Lublina.

BILETY NA POKAZY 10 i 11 SIERPNIA ZOSTAŁY WYPRZEDANE

Niestety pogoda nie pozwoliła nam zaprezentować spektaklu w dniu 10 sierpnia, także ze względów bezpieczeństwa artystów i widzów. 11 sierpnia zagramy spektakl dwa razy. Bilety z 10 sierpnia z godziny 21.00 zachowują ważność – zapraszamy na spektakl, który rozpocznie się o 22:30. Niewykorzystane bilety można zwracać w dni powszednie w godzinach pracy kasy Centrum od 12:00 do 17:00.

4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21:00

dziedziniec Zamku Lubelskiego

reżyseria: Janusz Opryński

Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta.

To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska.

Entuzjastycznie przyjęta pierwsza prezentacja „Snu o mieście”, która odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w maju 2016 roku, została powtórzona w ramach obchodów Urodzin Miasta Lublin w 2017 r.
W tym roku pokazy widowiska odbywają się w ramach obchodów „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność.”
Zapraszamy mieszkańców i turystów w każdym wieku do zanurzenia się w niezwykły „sen o mieście”.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Bilety dostępne od 16 lipca
Informacji dotyczących widowiska i sprzedaży biletów udziela kasa Centrum Kultury:
tel. 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.localhost

• Wejście na teren wydarzenia rozpoczyna się o godz. 20:30;
  • prosimy o kierowanie się do sektorów A lub B, zgodnie z informacją na bilecie
  • kasa w miejscu wydarzenia czynna będzie na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu; Uwaga – płatność tylko gotówką

Organizator zastrzega sobie prawo do:

• odwołania wydarzenia ze względu na warunki atmosferyczne. Zwrot biletów możliwy będzie tylko w kasie biletowej CK, w dni robocze w godzinach 12:00-17:00
  • opóźnienia godziny rozpoczęcia spektaklu w przypadku, jeśli uzna, że nie zapewnił odpowiedniego bezpieczeństwa artystom i uczestnikom wydarzenia.

Organizator ma prawo odmówić wejścia na teren wydarzenia:

• po rozpoczęciu widowiska
  • osobom pod wpływem alkoholu
  • osobom, które utrudniają sprawne i bezpieczne wejście na teren imprezy

Na terenie wydarzenia obowiązuje całkowity zakaz spożywania posiłków, alkoholu i palenia papierosów (również elektronicznych).

Tekst historyczny autorstwa Michała Miłosza Zielińskiego czyta Zbigniew Dziduch.
Fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza czyta Dorota Landowska.

dziedziniec Muzeum Narodowego w Lublinie

Dział Promocji