Warsztat/Wizualne

Oblicze – warsztat fotograficzny z Rafałem Biernickim

Pracownia Fotografii Centrum Kultury zaprasza na trzydniowy warsztat fotograficzny z Rafałem Biernickim. Artysta posługuje się klasycznymi technikami fotograficznymi, wykorzystuje w swojej pracy wielkie kamery, naświetlając negatywy celuloidowe i mokre płyty kolodionowe. Największy z aparatów przywiezie na warsztat do Lublina. To XIX-wieczna kamera używana niegdyś do reprodukcji to jeden z największych egzemplarzy jakie możemy spotkać w Polsce (format płyty 60 x 60 cm!)

Motywem przewodnim warsztatu będzie „oblicze”. Ludzka twarz była obiektem fascynacji artystów od starożytności po współczesność. Stała się elementem kultów, wierzeń, czy sztuki wojny (jako maska). Oblicze ludzkie było przedmiotem badań XIX- i XX-wiecznych nauk badających ludzką psychikę – na podstawie wyglądu twarzy diagnozowano choroby i stany emocjonalne. Stało się ono również jednym z ulubionych tematów fotografii począwszy od jej początków do czasów obecnych. Jedna z najsłynniejszych fotografii ludzkiego oblicza powstała w dość przypadkowy i zaskakujący sposób podczas fotografowania obiektu kultu – Całunu Turyńskiego.

• Termin warsztatów: 3-5 marca, od godz. 11.00
  • Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: marcin.sudzinski@gmail.com. Po otrzymaniu maila zwrotnego z potwierdzeniem prześlemy szczegółowy program.
  • Koszt warsztatów: 1600 zł / osoba (w tym materiały) . Koszty warsztatu obejmują wszystkie materiały techniczne (anodowane płyty aluminiowe, chemia, kamera, oświetlenie).
  • Miejsca warsztatowe ograniczone są do 8 osób. Uczestnicy mogą przybyć z osobami, które chciałby sportretować.
  • Każdy z uczestników zabiera swoją pracę ze sobą (pomożemy przygotować prace do transportu) . Uczestnicy otrzymają także niezbędne receptury na chemię potrzebną w procesie kolodionowym.
  • Zaliczkę (w wysokości 500 zł) należy wpłacać przelewem na konto Centrum Kultury w Lublinie:
    Bank Pekao SA, nr konta 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 (tytułem „Warsztat z Rafałem Biernickim.”) nie później niż do 27 lutego.
  • kontakt z organizatorem:
    Marcin Sudziński