Taniec

„Stalking Paradise” na Polskiej Platformie Tańca

Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca znalazł się w gronie produkcji wybranych przez Komisję Artystyczną tegorocznej edycji Polskiej Platformy Tańca. Wyróżniony został także spektakl „Bataille i Świt Nowych Dni” Anny Godowskiej i Sławomira Krawczyńskiego, który jest współprodukowany przez Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca Centrum Kultury w Lublinie.

Komisja Artystyczna tak uzasadniła swój werdykt: Do udziału w Polskiej Platformie Tańca 2017 zakwalifikowane zostały spektakle zróżnicowane zarówno pod względem tematyki, jak i formy artystycznej oraz środków wyrazu. Komisja doceniła prace artystów tworzących oryginalny język choreograficzny. Wybrane przedstawienia reprezentują ponadto najważniejsze i najbardziej charakterystyczne dla sceny tanecznej ostatnich dwóch lat kierunki poszukiwań oraz tendencje, mające wpływ na rozwój polskiego tańca. (…)”

Polska Platforma Tańca odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2017 w Bytomiu.