Dla Dzieci/Edukacja

Pajdokracja, czyli Rezerwat Dzikich Dzieci

Do 27 sierpnia, niezależnie od pogody zapraszamy do Rezerwatu Dzikich Dzieci.
Zlokalizowana przy ul. Dolnej Panny Marii 8, pierwsza w Polsce przestrzeń swobodnych i nieskrępowanych zabaw, jest otwarta codziennie w godz. 10-18.00.
Wszystkie atrakcje Rezerwatu dostępne są dla dzieci od 7 roku życia, młodsze zapraszamy do Kuchni Błotnej.

Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami Pajdokracji. O tym w co i na jakich zasadach bawią się dzieci w Rezerwacie, decydują one same.

Przestrzeń przy ul. Dolnej Panny Marii 8 jest także miejscem tematycznych warsztatów Od 6 sierpnia funkcjonuje tam również instalacja Kuchnia błotna, która przez cały lipiec funkcjonowała przy Centrum Kultury.
Przeszkoleni playworkerzy dokładają wszelkich starań, by zabawa przebiegała z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, przy minimalnej ingerencji dorosłych. W obrębie Rezerwatu obowiązuje także Kodeks Honorowy – uczestnicy zabaw są zobowiązani przestrzegać jego założeń.

Wstęp do Rezerwatu jest nieodpłatny, wymaga jednak wypełnienia przez rodziców lub opiekunów Karty Zgłoszenia Dziecka. Ilość miejsc w Rezerwacie jest ograniczona.
Szczegółowe opisy warsztatów i wydarzeń w ramach Rezerwatu znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.

Pobierz Kartę zgłoszenia
Zobacz Regulamin Rezerwatu

Zobacz Kodeks Honorowy Pajdokracji
Zobacz, jak trafić do Rezerwatu Dzikich Dzieci