Przed nami 24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca [online]

24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się w dniach 7-15 listopada. W Lublinie wystąpi liczna grupa polskich artystów, którzy online zaprezentują swoje najnowsze spektakle.

Wśród zaproszonych gości znalazła się zarówno liczna grupa polskich artystów rozpoczynających karierę i odnoszących pierwsze sukcesy, jak i uznane osobowości polskiego tańca. Przed nami pokazy m.in. Polskiego Teatru Tańca, Sopockiego Teatru Tańca, Pawła Sakowicza i Karoliny Kraczkowskiej czy Ramony Nagabczyńskiej. Wśród młodych, rozpoczynających karierę artystów zobaczymy m.in.: Elizę Kindziuk, Monikę Witkowską, Daniela Komędera, Dominikę Wiak, Dominika Więcka czy Michała Przybyłę.

Część tej licznej grupy artystów z Polski Centrum Kultury w Lublinie miało okazję wesprzeć w procesie kreacji i produkcji w ramach Przestrzeni Sztuki, nowego programu wsparcia tańca w naszym kraju.

Goście zagraniczni zagoszczą tym razem wyłącznie na ekranach, zarówno w Internecie, jak i w kinie festiwalowym w Centrum Kultury. Szczególną uwagę poświęcono w tym roku artystom z krajów Beneluxu, których bogactwo twórczości tanecznej budzi powszechny podziw i uznanie. Przed nami internetowa transmisja premierowego wieczoru w wykonaniu Nederlands Dans Theater 2. Centrum Kultury w Lublinie będzie jedynym w Polsce partnerem instytucjonalnym NDT2 podczas transmisji z Hagi.

Ponadto w programie znajdziemy warsztaty z technik tanecznych i krytyki tańca oraz mistrzowskie lekcje i spotkania z wybranymi choreografami i pedagogami tańca.

Zobacz pełny program 24. MSTT

Festiwal odbędzie się wyłącznie w wersji online.
Widzowie mogą skorzystać ze streamingów spektakli i możliwości obejrzenia ich na stronie mstt.pl


Zobacz również

Teatralne Przestrzenie Sztuki otworzą sezon festiwali plenerowych w Lublinie

20.04.2021

Rusza nabór do konkursu JAZZiNSPIRACJE 2021

13.04.2021
Ogłaszamy nabór do konkursu JAZZiNSPIRACJE 2021 organizowanego w ramach 12. Lublin Jazz Festiwalu.

Centrum Kultury na żywo lub online

30.04.2021
Cały czas jesteśmy z Wami i dostosowujemy naszą ofertę do dynamicznej sytuacji.

Otwieramy Galerię Białą i Księgarnię Dosłowną!

30.04.2021
Od 4 maja zapraszamy ponownie do Galerii Białej! Natomiast 5 maja otwieramy Księgarnię Dosłowną.

FreshMail.pl