Przestrzenie Sztuki/Taniec

Konkurs otwarty na premierę małego i dużego formatu

Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca zapraszają twórców poszukujących wsparcia na końcowym etapie produkcji spektaklu (czyli etapie przedpremierowym) oraz finalizacji procesu w postaci premierowej prezentacji na scenie.

Celem Konkursu jest wyłonienie przez organizatorów wyłącznie nowych, oryginalnych spektakli z dziedziny tańca, nad którymi praca została już rozpoczęta. Ich premierowa prezentacja odbędzie się w ramach programu Przestrzenie Sztuki na scenach Centrum Kultury w Lublinie (Sala Widowiskowa, Sala Czarna) w terminach: 7.10.2022 – premiera dużego formatu; 6.11.2022 – premiera małego formatu.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje przedstawiciel autorów spektaklu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego w terminie 13 lipca – 15 sierpnia 2022 r.

Sala Widowiskowa w Centrum Kultury w Lublinie – wyposażanie
Sala Widowiskowa w Centrum Kultury w Lublinie – rzut pionowy
Sala Widowiskowa w Centrum Kultury w Lublinie – rzut poziomy
Sala Czarna w Centrum Kultury w Lublinie – wymiary
Sala Czarna w Centrum Kultury w Lublinie – wyposażenie

Organizator zapewnia m.in:
– honorarium
– noclegi
– dostęp do sceny na próby i prezentacje spektakli
– dokumentacje fotograficzną, video rejestracje spektaklu

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na ck.lublin.pl, a także profilach Facebook Centrum Kultury w LublinieLubelskiego Teatru Tańca do dnia 24 sierpnia 2022 r.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: taniec@ck.lublin.pl.

Konkurs realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.