ESM 2023/Film/Muzyka

Wirydarz CK w czerwcu

Nie zwalniamy tempa! Czerwcowe wieczory w Wirydarzu upłyną nam pod znakiem koncertów wyśmienitych artystów. Nie zabraknie też teatru i seansów filmowych.

Zaczynamy od najlepszej imprezy pod chmurą w mieście, czyli Danse Macabre podczas Nocy Kultury! Oprócz sporej dawki muzyki elektronicznej gwarantujemy niesamowite wrażenia wizualne. Dzięki Pszczoła UV i String Art SKI Wirydarz zamieni się w kosmiczną, fluorescencyjną, świetlistą dżunglę. Na scenie Wirydarza wystąpi też grupa Wojciecha Waglewskiego, czyli niepowtarzalne Voo Voo. Zespół zaprezentuje głównie utwory ze swojego najnowszego albumu pt. „Premiera”.

• Czterech mężczyzn ubranych na ciemno stoi w industrialnej przestrzeni wyglądającej jak duży taras budynku. Jeden z nich opiera się o filar. To członkowie zespołu Voo Voo. Po bokach zdjęcia znajdują się pomarańczowe paski z napisem: PREMIERA.
  • Zdjęcie przedstawia Wirydarz Centrum kultury nocą. Nad Wirydarzem rozwieszone są kula dyskotekowa oraz podświetlane chmurki. Przestrzeń wypełniają tańczący ludzie. W miejscy, gdzie stoi DJ unosi się dym.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę w długich, siwych włosach i z brodą. Mężczyzna jest ubrany w czarną koszulę i ciemną kurtkę. Patrzy przed siebie.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn, którzy stoją na przed biało-czerwoną ścianą.

CZERWIEC W WIRYDARZU:

3 czerwca (sobota)
godz. 19:00 – 21:00 – zwiedzanie instalacji „Fluorescencyjna Dżungla” (Danse Macabre, Pszczoła UV i String Art SKI) / wstęp wolny

godz. 21:00 – Noc Kultury: Danse Macabre: Moc Kultury Elektronicznej – pres. CJ-Art & Havaya / po 21:00 40/50 zł / bilety dostępne tylko na bramce

7 czerwca (środa)
godz. 21:00 – Oscar Nominated Shorts – filmy animowane / 12/15 zł

8 czerwca (czwartek)
godz. 20:00 – Scena InVitro – Zły / 30/40 zł

9 czerwca (piątek)
godz. 20:30 – Lublin Jazz: Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love / 35/45 zł

11 czerwca (niedziela)
godz. 20:00 – Gaja – koncert / 20/30 zł

18 czerwca (niedziela)
godz. 20:30 – Wielokulturowy Lublin: Tołhaje – koncert / wstęp wolny

25 czerwca (niedziela)
godz. 17:00 – Cohen-Stachura-Kondrak / 40/50 zł

30 czerwca (piątek)
godz. 20:00 – VOO VOO: koncert promujący album „Premiera” / 70/80/90/100/450 zł

Usłyszymy też muzykę improwizowaną w wykonaniu duetu: Paal Nilssen-Love i Ken Vandermark. Artyści od lat prezentują unikalne podejście do muzyki improwizowanej, które jest porywające zarówno dla swoich pomysłów, jak i wykonania. Z kolei w ramach festiwalu Wielokulturowy Lublin wysłuchamy niesamowitych dźwięków zaserwowanych przez zespół Tołhaje. W swojej twórczości grupa czerpie inspiracje z pogranicza kulturowego Polski południowo-wschodniej i znana jest z pracy nad muzyką do serialu „Wataha”. Z kolei Jan Kondrak sięgnie po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego. Gaja to projekt muzyczny w duchu głębokiej ekologii. To muzyka, która płynie prosto z serca i przypomina, że pod stopami wiruje planeta Ziemia.

• Zdjęcie przedstawia grupę muzyków z zespołu Tołhaje. Mężczyźni są ubrani na czarno i stoją w kręgu. W środku kręgu znajduje się kobieta w stroju z etnicznym haftem na kołnierzu. Grupa stoi na drewnianej pomoście. Patrzą w górę.
  • Zdjęcie przedstawia ludzi podczas imprezy. Na parkiet pada czerwone światło. Na ścianach świeca neony. Młoda kobieta tańczy, w ręce trzyma wachlarz.
  • Zdjęcie przedstawia młodą kobietę. Jest ubrana w brązową, zamszową kamizelkę z frędzlami. Kobieta gra na gitarze, uśmiecha się. Przed nią stoi mikrofon.
  • Zdjęcie przedstawia stojący na kostce brukowej kredens z naturalnej sklejki. Ma rozmaite półki i szafki z nawierconymi otworami w różnych rozmiarach. Na niektórych półkach stoją koszyki, metalowe doniczki z ziołami, domek dla owadów.

Na deski Wirydarza wraca też spektakl „Zły” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. To autobiograficzna opowieść Dariusza Jeża, który zanim zabłysnął na deskach teatru, był wysoką figurą lubelskiego półświatka. Ponadto przed nami dwa wieczory z filmem przygotowane przez Kinoteatr Projekt. Przez cały czerwiec będzie też funkcjonować uwielbiany przez najmłodszych Dzieciokąt, czyli instalacja sensoryczna dla dzieci.

Wirydarz na Facebooku