Dla Dzieci/Warsztaty/Wizualne

Dzień Kota z Karuzelą Sztuki

Kot to spełnienie ludzkich marzeń o domowym tygrysie, który pozwoli drapać się za uchem i zostanie naszym najlepszym przyjacielem! Chadza własnymi ścieżkami, ma swoje humory, uwielbia skakać nam na głowę w środku nocy i niszczyć różne przedmioty.

Z okazji Dnia Kota chcemy także zwrócić uwagę na jego prawdziwe potrzeby i olbrzymi problem bezdomności tych zwierząt. W dniach 1-17 lutego w Centrum Kultury będzie trwała Kocia Zbiórka na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na ul. Metalurgicznej w Lublinie. Do odpowiednio oznakowanych pudeł na parterze Centrum Kultury zbieramy koce, pościel bez wypełnienia, jedzenie w puszkach i suchą karmę.
Ponadto zapraszamy na spotkanie z podopiecznymi Schroniska oraz warsztaty prowadzone przez zespół Karuzeli Sztuki, podczas których przyjrzymy się kocim losom w sztuce i stworzymy własne kocie historie.