Wizualne

Różowe sny – wystawa plakatów

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wystawę plakatów kina czechosłowackiego i produkcji czecho-słowackich „Różowe sny”.

Czechosłowacka kinematografia bez wątpienia należy do jednej z najciekawszych szkół filmu europejskiego. Swój niepowtarzalny charakter i miejsce w historii kina nasi sąsiedzi zawdzięczają zwłaszcza działom powstałym pod koniec lat sześćdziesiątych. Wtedy to kino czechosłowackie zdobyło uznanie publiczności na całym świecie za sprawą m.in. Oscara dla „Pociągów pod specjalnym nadzorem“ Jiří Menzla, filmu „Miłość blondynki” Miloša Formana oraz „Palacz zwłok” Juraja Herza.

Wystawa dostępna w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA (I piętro) do 31 grudnia 2018.