Festiwal/Muzyka

11. Lublin Jazz Festiwal – zobacz program

Podczas 11. edycji festiwalu zagra m.in. Enrico Rava, Portico Quartet, Mammal Hands, Gnigler Sextett oraz polscy muzycy: m.in. Jan Małkowski, Jerzy Mączyński, Irek Wojtczak, czy Wojciech Jachna.

Polscy muzycy zaprezentują premierowe projekty artystyczne kultywujące najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa polskiej kultury muzycznej. Adam Bałdych w premierowym programie Sacrum-Profanum podejmuje próbę wpisania muzyki sakralnej różnych epok we współczesne konteksty. Marcin i Bartłomiej Olesiowie w projekcie specjalnym „Azymuth for K.” dokonają reinterpretacji płyty „Music for K.” Tomasza Stańki poświęconej Krzysztofowi Komedzie.

Zapraszamy także na bezpłatne koncerty z cyklu Jazz w mieście, które odbędą się w ciekawych przestrzeniach Lublina. Podczas tych spotkań usłyszymy zespół Skerebotte Fatta, Zbigniewa Chojnackiego oraz grupę TRIO-io. Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy również na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską wokół jej książki „Komeda. Osobiste życie jazzu”. Zobaczymy także film w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk pt. „Komeda, Komeda” poświęcony temu wybitnemu twórcy muzyki jazzowej oraz wystawę zdjęć Maćka Nowaka „Patrząc na Jazz”. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 23-28 kwietnia.

Zobacz pełny program 11. Lublin Jazz Festiwalu

Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online