Festiwal Teatrów Ludzi Niepełnosprawnych

Festiwal jest symbolicznym wydarzeniem kulturalno-społecznym włączającym środowisko osób niepełnosprawnych w obchody 700-lecia lokacji Lublina. W dniach 13 – 14 grudnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury zobaczymy spektakle:

•  „Moja sprawa” – 13 grudnia, godz. 15.00

Przedstawienie pt. „Moja sprawa” jest eksperymentem artystycznym angażującym niepełnosprawnych intelektualnie aktorów gdyńskiego Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (BRO) i profesjonalnych twórców teatru. Dramat jest konstrukcją teatru w teatrze, a zespół BRO pracujący nad sztuką centralną osią dramaturgii. W trakcie pracy nad spektaklem jedna z bohaterek dramatu, którą kreuje niepełnosprawna aktorka zachodzi w ciążę. Jest to opowieść o jej losie i skomplikowanej sytuacji rodzinnej.

• „Gatunki Chronione” – 14 grudnia, godz. 17.00

Czworo tancerzy w niezwykłej przestrzeni śląskich Mazur. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, rezerwat przyrody, gatunki, które by przeżyć, muszą zostać objęte ochroną państwa i młodzi ludzie o alternatywnej motoryce. Choreografia skomponowana dla zaangażowanych w projekt tancerzy stawia przed nimi nie tylko wyzwania ruchowe, ale również aktorskie.

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Centrum Kultury od 9 grudnia po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 609 300 202.