Przestrzenie Sztuki/Teatr

Przestrzenie Sztuki – Teatr objazdowy

Nie taki teatr straszny, jak go malują. Zgodnie z wizją szerzenia kultury, Przestrzenie Sztuki dotrą tam, gdzie mogłoby się wydawać to niemożliwe.

Teatralne Przestrzenie Sztuki ruszają w trasę. Zapraszamy na pokazy zarówno do tych ośrodków województwa lubelskiego, które posiadają potrzebną infrastrukturę, jak i do tych bez odpowiedniego zaplecza – zorganizujemy je specjalnie dla mieszkańców odwiedzanych miejscowości. Wycieczka do Lublina, by zetknąć się z teatrem, nie jest już konieczna. To teatr (i muzyka) przyjedzie do nich.
W programie m.in. jeden z najpopularniejszych spektakli Sceny InVitro „Tata ma kota”, improwizowany spektakl dla dzieci aktora Teatru im. H.Ch. Andersena, Bogusława Byrskiego
„Gdzie jest Czerwony Kapturek”, improwizacja teatralna Poławiaczy Pereł Teatr Improv oraz koncert Łukasza Jemioły „Disco Solo”.

W tym roku gramy w:

Włodawskim Domu Kultury we Włodawie
Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu
Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach

Scena InVitro: Tata ma kota – spektakl

Prawa ojców to temat niechętnie poruszany w teatrze, jak i w dyskursie publicznym. Piątka aktorów wraz z reżyserem podejmują wyzwanie i przedstawiają nam osobiste, acz autentyczne spojrzenie na tę sprawę – również w życiu prywatnym każdy z nich gra rolę ojca. Zgoła tragiczne historie ubrane w figlarną, komediową szatę czynią ten temat dostępnym dla każdego widza.
Jednym zdaniem – uznany reżyser i świetni aktorzy w jedynym takim przedstawieniu w Polsce.

Reżyseria – Łukasz Witt-Michałowski; Scenariusz – Szymon Bogacz;
Obsada – Arkadiusz Cyran, Dariusz Jeż, Przemysław Sadowski,
Jarosław Tomica, Karol Wróblewski;
Reżyseria światła i dźwięku – Marcin Kowalczuk;
Czas trwania  – 90 minut

Łukasz Jemioła: Disco Solo – koncert

Disco Solo” – piosenki z nurtu disco-polo, ale w konwencji poezji śpiewanej. Teksty disco-polo na wesoło, ale też zmuszające do myślenia i refleksji. Pojawi się również poezja polska – Mickiewicza, Asnyka, Miłosza w konwencji disco-polo.

Czas trwania – 60 minut

Bogusław Byrski „Gdzie jest Czerwony Kapturek” – improwizowany spektakl dla dzieci

Jesteście pewni, że znacie historię Czerwonego Kapturka? Czerwony Kapturek idzie przez las i spotyka…
Spektakl na podstawie słynnej bajki o Czerwonym Kapturku, w ujęciu aktora Bogusława Byrskiego, stanowi nietypowe podejście do znanej historii. Szuka pełna ciągłych zwrotów akcji, śmiesznych gagów, a przede wszystkim z dynamiczną i żywiołową grę aktorską.

Reżyseria i wykonanie- Bogusław Byrski; Czas trwania –  60 minut

Poławiacze Pereł – improwizacja teatralna

Sama improwizacja to zbiór kilkunastu reguł zachowania aktora na scenie. Pozwala opowiadać historie, tworzyć postaci i relacje, kreować świat. Z jednej strony to technika. Z drugiej, to droga rozwoju nie tylko aktorskiego, lecz także osobistego. Poławiacze Pereł to dojrzali mężczyźni po trzydziestce. Ich doświadczenie życiowe oraz bogata przeszłość teatralna w połączeniu z impro to doskonała mieszanka,  która zapewnia widzom niezapomniane przeżycia.
Czas trwania – 40 min

PROGRAM:

17 lipca / Włodawa
godz. 12:00 – Bogusław Byrski „Gdzie jest Czerwony Kapturek”
godz. 20:00 – rozpoczęcie wieczoru przez Poławiaczy Pereł + improwizacja teatralna

18 lipca / Poniatowa
godz. 16:00 – Bogusław Byrski „Gdzie jest Czerwony Kapturek”

25 lipca / Leśniowice
godz. 12:00 – piknik rodzinny bezpieczne Maczuły
godz. 16:00 – Bogusław Byrski „Gdzie jest Czerwony Kapturek”
godz. 19:00 – rozpoczęcie wieczoru przez Poławiaczy Pereł + improwizacja teatralna
godz. 19:30 – koncert Magdaleny Kowalczuk