Przestrzenie Sztuki/Taniec

Ruszają zapisy na warsztaty Waacking i Hip hop w ramach Przestrzeni Sztuki – Taniec

Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca zapraszają do udziału w warsztatach Waacking i Hip hop, które odbędą się w ramach weekendu ze Street Dance.

Warsztaty Waacking
15 sierpnia 2021, godz. 12:00-13:30

Waacking – styl zrodzony w Los Angeles, w latach 70-tych podczas, gdy na klubowych parkietach rozbrzmiewały największe hity ery disco. Przez ostatnie kilka lat, styl ten bardzo mocno rozwinął się̨ i rozprzestrzenił na całym świecie, w tym również̇ w Polsce.

Prowadząca: Matylda „Byla” Bylicka

Tancerka z Rewala reprezentująca Szczecin. Jej głównym stylem jest Waacking i Hip Hop. W tańcu po pierwsze inspiruje ją muzyka, a po drugie emocje i uczucie, jakie ma podczas ruchu i najczęściej to właśnie one pobudzają Bylę do odnajdywania nowych kierunków w tańcu. Jako największe osiągnięcie wymienia fakt, że taniec w Szczecinie na nowo rośnie w siłę co w dużej części jest jej zasługą, jednak może pochwalić się również wieloma bardziej oficjalnymi osiągnięciami m.in zwyciestwami Po Polsku Tańcz w kategorii Waacking , Waacking Fever, World Battles w Niemczech czy SDK Poland.

Warsztaty Hip hop
15 sierpnia 2021, godzina: 13:45-15:15

Hip hop – styl powstały w USA, rozwinął się na ulicach i w klubach, wśród afroamerykańskiej i latynoskiej społeczności. Hip-Hop posiada solidne podstawy jednak jego główną esencją jest freestyle, dzięki czemu przejawia się w różnych obliczach i formach.

Prowadzący: Piotr „Pi” Kaczmarek

Reprezentant oraz założyciel TOP DAWGZ! Pierwsze taneczne kroki stawiał w 2008 roku w Poznańskim klubie Fresh. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął doskonaląc swoje umiejętności w Hip Hopie i Lockingu, lecz po paru latach zdecydował się na pierwszy z tych dwóch. Swój taniec głownie opiera na stylu, kreatywności i charakterze, które wypracowuje godzinami na jamach, zawodach i treningach. Reprezentant Polski na zawodach za granicą oraz wielokrotny organizator różnych wydarzeń tanecznych na terenie całego kraju.

Miejsce: ARENA LUBLIN w sali FIT&GYM AZS (ul. Stadionowa 1, 20 – 405 Lublin, wejście I)
Cena: 30 zł za pojedynczą lekcję
Zapisy: centrumruchu.ltt.art.pl

Warsztaty odbywają się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.