Taniec

„PROJECT 2/3”– rezydencja artystyczna Williama Cardoso

W dniach 14-25 września Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca goszczą u siebie artystę z Luksemburga – Williama Cardoso, który wspólnie z Cheyenne Vallejo pracuje nad swoim spektaklem.

A już 24 września artyści zaprezentują „work in progress” swojej pracy, na który zaproszą publiczność. Po pokazie odbędzie się spotkanie i rozmowa z widzami.

William Cardoso jest tancerzem i choreografem, pochodzącym z Luksmeburga. Jako profesjonalny wykonawca miał okazję pracować z wieloma wspaniałymi choreografami; zetknął się z repertuarem takich twórców, jak: Anne-Marie Porras, Virgile Dagneaux, Thierry Malandain, Hofesh Shechter, Akram Khan, Pina Bausch, Reda Beinteifour i Alain Gruttadauria. W październiku 2018 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie młodych choreografów A pas de Loup w Saint Gély du Fesc, we Francji. Dzięki temu wyróżnieniu stworzył pierwszy autorski spektakl pt. Verdura zainspirowany obrazem Hieronima Boscha pt. „Ogród rozkoszy ziemskich”. Spektakl pokazany był w ubiegłym roku w Saint Gély du Fesc, w studio Georgesa Brassensa i okazał się wielkim sukcesem. Tę właśnie pracę artysta będzie pogłębiał i rozwijał podczas pobytu rezydencyjnego w Polsce.

Artyści w Lublinie zaprezentują fragment swojej pracy pt „Raum”

Więcej informacji o spektaklu znajdziecie tutaj.

Rezydencja Williama Cardoso odbywa się w Centrum Kultury w Lublinie w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L.