Trwa nabór zgłoszeń do konkursów recytatorskich

Edukacja Kulturalna przyjmuje zgłoszenia do:

• Turnieju Wojewódzkiego 12 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej

Konkurs promuje literaturę i kulturę ukraińską oraz kulturę żywego słowa. Odbywa się w dwóch kategoriach: słowo (recytacja lub wywiedzione ze słowa) oraz poezja śpiewana. Uczestnicy ( powinni mieć ukończone 15 lat) prezentują 2 utwory z literatury ukraińskiej (poetyckie w całości lub fragmentach, lub 1 utwór poetycki i fragment prozy) w języku polskim lub ukraińskim.
Zgłoszenia przyjmujemy do 8 marca. Turniej Wojewódzki odbędzie się 15 marca w Centrum Kultury.
Turniej Wojewódzki: karta uczestnika
Turniej Wojewódzki: regulamin

Laureaci  wezmą udział w ogólnopolskim finale konkursu pod nazwą Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa w dniach 31 marca-1 kwietnia 2017 r.
Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa: karta uczestnika
Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa: regulamin

• Turnieju Powiatowego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.
Uczestnicy prezentują się w jednej z czterech kategorii: Turniej Recytatorski, Turniej Poezji Śpiewanej, Turniej Teatrów Jednego Aktora, Wywiedzione ze Słowa.
Zgłoszenia przyjmujemy do 17 marca.