Taniec

Ryszard Kalinowski z nagrodą Ministra Kultury

Ryszard Kalinowski  – kierownik Lubelskiego Teatru Tańca otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wyróżnienie jest przyznawane od 1997 roku zasłużonym postaciom świata kultury za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie lub w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego.

Ryszard Kalinowski jest choreografem, tancerzem, pedagogiem, animatorem życia kulturalnego oraz dyrektorem artystycznym Lubelskiego Teatru Tańca, z którego zespołem niejednokrotnie miał okazję gościć na najważniejszych scenach tanecznych świata. Wielokrotnie doceniany za swój wkład w kulturowy rozwój miasta Lublin oraz za niezwykle bogatą działalność artystyczną.

• Zdjęcie. Statuetki. Nagroda przedstawia ptaka. Tło szare jednolite.

To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Nagroda jest przyznawana w 17 kategoriach: teatr, film, literatura, sztuki wizualne, architektura, taniec, twórczość ludowa, edukacja artystyczna, kultura cyfrowa, upowszechnianie kultury, muzyka, ochrona dziedzictwa kulturowego w Polsce oraz ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, design, całokształt twórczości oraz mecenas kultury. Specjalna kategorię stanowi Nagroda im. Tomasza Merty „Między literaturą a historią” za książkę historyczną.