Koncertowy Wirydarz w lipcu

Zapraszamy na kolejne koncerty na scenie Wirydarza Centrum Kultury!

W nadchodzących miesiącach będziemy cieszyć się muzyką i swobodną atmosferą pod gołym niebem. Zaczynamy od festiwali.

Wielkimi krokami zbliża się też długo wyczekiwana, popandemiczna 13. edycja Lublin Jazz Festiwalu! Święto muzyki odbędzie się w dniach 11-17 lipca. Podczas wydarzenia usłyszymy uznanych artystów z Polski i zagranicy. W ramach programu Centralnego Placu Zabaw w lipcu w Wirydarzu zawitają m.in. BOKKACzuła Obserwacja.

Lubelska publiczność spotka się również z artystami z Ukrainy. W lipcu wystąpi Vivienne Mort oraz Tember Blanche.

• Zdjęcie. Kobieta, blondynka w czerwonej, welurowej sukni znajduje się w zielonym ogrodzie.
  • Zdjęcie. Młody mężczyzna i kobieta stoją razem przy barierce. Za nimi znajdują się bloki mieszkalne i drzewa.
  • Zdjęcie. Na scenie znajdują się muzycy w tradycyjnych ludowych strojach. Dają koncert.
  • Zdjęcie. Przed konsolą stoi DJ. Jest ubrany w luźną, wzorzystą koszulę. Ma długą, rudą brodę. Na ścianie znajdują się kolorowe grafiki.
  • Fotografia przedstawia czterech mężczyzn widocznych na tle kolorowej ściany, zawierającej wizualne materiały przypominające plakaty. Wszystkie uwiecznione na zdjęciu postaci są w pozycji siedzącej. W pomieszczeniu z przewagą białych ścian panuje nieporządek. Dwóch mężczyzn ma na sobie ubrania w stonowanych kolorach – czarne, szare i granatowe, a pozostałych dwóch wyróżnia się strojem przybierającym intensywne barwy – czerwień oraz róż.
  • Fotografia przedstawia pięciu mężczyzn z ciemniejszym odcieniem skóry. Pozują na tle budynków. Są widoczni najczęściej od pasa w górę. Mają na sobie ubrania o niebieskich, czarnych i szarych barwach. Dwóch mężczyzn posiada okulary przeciwsłoneczne, a jeden korekcyjne. Można zauważyć, że jeden z mężczyzn nosi czapkę z daszkiem, a u jeszcze innej postaci uwagę zwraca pomarańczowa czapka. Trzech mężczyzn posiada zarost, w tym brodę.

PROGRAM LIPCA:

14 lipca / czwartek
godz. 19:00 – Lublin Jazz Festiwal; Aga Gruczek Trio

godz. 20:00 – Lublin Jazz Festiwal; Stanisław Soyka Kwartet

15 lipca / piątek
godz. 19:00 – Lublin Jazz Festiwal; Jazz Forum Talents
godz. 20:30 – Lublin Jazz Festiwal; DZ’OB

16 lipca / sobota
godz. 19:00 – Lublin Jazz Festiwal; Moon Hoax
godz. 20:30 – Lublin Jazz Festiwal; Steve Coleman and Five Elements
godz. 22:00 – Lublin Jazz Festiwal; Niedźwiedź w lesie

17 lipca / niedziela
godz. 19:00 – Lublin Jazz Festiwal; William Parker / Hamid Drake / John Dikeman / Luis Vicente
godz. 20:30 – Lublin Jazz Festiwal; Simsa Fünf

22 lipca / piątek
godz. 20:00 – Centralna FM; Let’s Twist Again
23 lipca / sobota
godz. 21:00 – Centralny Plac Zabaw; BOKKA: Blood Moon
28 lipca / czwartek
godz. 21:00 – Centralny Plac Zabaw; Czuła Obserwacja
29 lipca / piątek
godz. 20:30 – Tember Blanche [UA]
30 lipca / niedziela
godz. 20:30 – Vivienne Mort [UA]

• Zdjęcie. Grupa ludzi w szarych kostiumach i czarnych płaszczach znajduje się na pustyni. W oddali znajdują się skaliste wzniesienia.
  • Zdjęcie muzyków w trakcie koncertu. Za nimi znajduje się kolorowy ekran.
  • Fotografia przedstawia mężczyznę w czarnej koszulce i ciemnej marynarce. Jest widoczny w bliskim planie. Za jego postacią można dostrzec niejednolite, szare tło. Uwieczniona osoba patrzy prosto w obiektyw i lekko się uśmiecha.
  • Fotografia przedstawia trzech mężczyzn, którzy grają na instrumentach. Znajdują się oni na scenie, co wskazuje na to, że koncertują. Jeden z nich gra na saksofonie, inny z kolei na instrumencie klawiszowym. Dużo przestrzeni na scenie zajmuje perkusja, na której gra trzeci muzyk. W tle postaci znajduje się duży napis: „The third ear music”. Otoczenie za mężczyznami przyjmuje ciemne barwy. Oświetlenie sceny dostarcza niebieskiego koloru.

Wydarzenia są realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.