Taniec

Weekend pełen tańca

Ruchowy poemat, warsztaty łączące taniec i naukę o kosmosie, spektakl dla najmłodszych o historii życia — to propozycje na taneczny weekend w Centrum Kultury w Lublinie.

Zaczynamy od warsztatów „Choreografia i Kosmos”, które poprowadzi Aleksandra Borys. Zajęcia mają na celu stworzenie wspólnej przestrzeni do spotkania się i dialogu pomiędzy środowiskiem tanecznym a środowiskiem naukowym. Każdy z uczestników w indywidualny sposób będzie miał szanse doświadczyć oraz eksperymentować ruchowo z odczuciami ciał niebieskich we własnym ruchu.

Następnie zobaczymy spektakl Sopockiego Teatru Tańca „manRay. Barbarzyńca”, który jest swobodną interpretacją dzieł Man Ray’a, w stylu avangard performance video art, gdzie aktorzy-tancerze wcielają się według własnej interpretacji w postaci z eksperymentalnych surrealistycznych filmów i obrazów Man Ray’a.

A na koniec coś dla najmłodszych miłośników tańca. „blisko” to spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia. Dwoje tancerzy razem z publicznością odkrywa tutaj historie, które są nam wszystkim bliskie, a które jednocześnie pomagają nam zbliżyć się do innych.

• Panuje półmrok. Aktor i aktorka unoszą górną część przedmiotu przypominającego jajko. Jego środek jest oświetlony, znajduje się w nim zielona roślina. fot. Maciej Zakrzewski
  • Aktor stoi za aktorką, obejmuje ją i przytula. Aktorka trzyma w rękach doniczkę z zieloną rośliną, uśmiecha się. fot. Maciej Zakrzewski
  • Kolorowa fotografia. Ciemna sceneria z rozproszonym światłem. Na scenie kobieta ubrana na czarno. Wygląda jakby była w trakcie wykonywania ruchów tanecznych. Przed nią stoi długa ławka bez oparcia.
  • Zdjęcie. kobieta w dżinsach i jasnym podkoszulku leży na trawie bokiem, ciężar ciała opiera na jednym ramieniu.