8. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”

Tegoroczna edycja Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” odbędzie się w dniach 9-12 czerwca pod hasłem „Nie dla wojny”.

Festiwal to wielobarwny kalejdoskop muzyczno-słownych emocji, poszukujących sensu poprzez muzykę, teatr, słowo oraz spotkanie z ludźmi. W czasie wojny, która toczy się tak blisko nas, chcemy, aby dźwięki festiwalowych słów i muzycznych akordów przyniosły nadzieję na zwycięstwo miłości i pokoju.

Festiwal „Dźwięki Słów” to też jak zawsze zetknięcie z nietuzinkowymi muzykami i wokalistami. Świat baśni i dźwięk skrzypotrąby przybliży nam Emose Katarzyna Uhunmwangho. Elektroniczno-industrialną reinterpretację „Legendy”, kultowej postpunkowej płyty zespołu Armia, przedstawią Michał Jacaszek wraz liderem Armii, Tomaszem Budzyńskim, Kubą Świątkiem i Jerzym Mazzolem. Swoim niezwykłym głosem urzeknie bez wątpienia każdy z czworga wokalistów: Beata Rybotycka, Natalia Sikora, Marta Mazurek i Marek Dyjak. Na zakończenie Festiwalu na scenie wystąpią razem ojciec i córka, saksofonista Henryk Miśkiewicz i wokalista jazzowa Dorota Miśkiewicz, w swoim pierwszym wspólnym projekcie.

PROGRAM:
9 czerwca (czwartek)
godz. 18:00 – Michał Jacaszek / Tomasz Budzyński „Legenda” / Sala Widowiskowa / bezpłatne wejściówki*
godz. 20:00 – Emose Uhunmwagho „Baśniowe skrzypotrąby i czary Baltasary” / Sala Widowiskowa / bezpłatne wejściówki*

10 czerwca (piątek)
godz. 18:00 – Beata Rybotycka / Sala Widowiskowa / 20/30 zł**
godz. 20:00 – Sikora i Poeci „Kawałki serca” / Sala Widowiskowa / 20/30 zł**

11 czerwca (sobota)
godz. 18:00 – Marta Mazurek (premiera) / Wirydarz / 20/30 zł**
godz. 20:00 – Marek Dyjak / Wirydarz / 20/30 zł**

12 czerwca (niedziela)
godz. 18:00 – Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz „Nasza miłość” / Wirydarz / 20/30 zł**

Artyści podzielą się z publicznością sentencjami na temat życia i śmierci, ale przede wszystkim tym, co pomiędzy: miłością, wytrwałością, solidarnością uczuć, radością z czerpania danego nam życia, ale i obawami o moralną kondycję współczesnego człowieka.

* dostępne od 30 maja w kasie CK
**cena biletu za cały wieczór
Bilety dostępne w kasie CK oraz online.