Przestrzenie Sztuki/Taniec/Warsztaty

Taniec w CK we wrześniu: Lewicka / Grabarczyk / Szpunar / Silvino / Wójcicki

Spektakl pytający o stosunek do przeszłości, produkcje wyłonione w ramach otwartego konkursu na prezentację spektakli programu Przestrzenie Sztuki oraz taneczny jam i warsztaty. To wszystko propozycje na wrzesień z tańcem w Centrum Kultury w Lublinie.

• Kolorowa fotografia. Na zdjęciu dwie osoby ubrane w foliowe płaszcze przeciwdeszczowe oraz złote peruki. Scena oświetlona jest żółtym światłem.
  • Na scenie stoją cztery osoby. Stoją w parach – jedna za drugą. Osoby po prawej stronie fotografii podskakują, a osoby po lewej stronie odchylają się lekko do tyłu. Nad nimi w tle święcą się trzy reflektory.
  • Zdjęcie. Scena ze spektaklu "W moim początku jest mój kres". Przedstawia trzy osoby w identycznych maskach, przedstawiających twarz starego, łysego mężczyzny.
  • Czerwone punktowe światło oświetla nagi tors mężczyzny. Reszta sylwetki jest ledwo widoczna.
  • Osoba ubrana w foliowy płaszcz przeciwdeszczowy i złotą perukę klęczy na scenie. Ręce ma uniesione na boki. Scenę oświetla żółte światło.

W salach prób CK rozpoczęła się praca w ramach kolejnej rezydencji artystycznej. Dominika Knapik, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Monika Witkowska, Dominika Wiak oraz Dominik Więcek pracują nad nowym spektaklem „Valeska, Valeska, Valeska”. Pierwsze efekty tej współpracy zobaczymy 8 września podczas próby otwartej. Na scenę CK powraca także spektakl w reżyserii Joanny Lewickiej „W moim początku jest mój kres”, który jest spotkaniem twórców różnych dziedzin, z różnych miejsc, o różnym pochodzeniu i różnym wieku. Pyta o nasz wspólny ale też indywidualny stosunek do przeszłości i do tego, co ma nadejść.

Przed nami też pokazy dwóch produkcji wyłonionych w ramach otwartego konkursu na prezentację spektakli programu Przestrzenie Sztuki. Wśród nich znalazł się spektakl-galeria pt. „DeLight” oraz pokaz w wykonaniu Moniki Szpunar i Stefano Silvino, gdzie twórcy tytułową „Przesadę” traktują jako punkt wyjściowy do podejmowania każdej aktywności podczas spektaklu.

Ponadto zapraszamy na jam taneczny. To cykl spotkań organizowanych przez Lubelski Teatr Tańca z myślą o osobach poszukujących okazji do praktykowania tańca i ruchu w grupie. Tym razem wydarzenie poprowadzi tancerz i performer Łukasz Wójcicki.

PROGRAM:
8.09
godz. 18:00 – Valeska, Valeska, Valeska – próba otwarta rezydentów projektu / przestrzenie CK
15.09
godz. 19:00 – W moim początku jest mój kres / Lubelski Teatr Tańca / reż. Joanna Lewicka / Sala Widowiskowa CK
16.09
godz. 18:00 – Obudź mięśnie dna miednicy. Czas tylko dla kobiet – warsztaty / Sala prób nr 4
17.09
godz. 18:00 – de light / h.art company / chor. Artur Grabarczyk / Sala Widowiskowa CK
18.09
godz. 18:00 – Przesada / chor. Monika Szpunar, Stafano Silvino / Sala Czarna
20.09