Festiwal/Muzyka/Spotkanie

16. Wielokulturowy Lublin

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-18 czerwca!

Wielokulturowy Lublin to projekt artystyczno-edukacyjny prezentujących kulturę mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych obecnych w naszym mieście i regionie. Promuje tolerancję i dialog międzykulturowy. Opowiada zarówno o historii, jak i o współczesnym obliczu Lublina, które powiązane jest z przenikającymi się obyczajami osób o różnorodnym pochodzeniu i modlących się w różnych świątyniach i miejscach spotkań.

• Zdjęcie przedstawia grupę muzyków z zespołu Tołhaje. Mężczyźni są ubrani na czarno i stoją w kręgu. W środku kręgu znajduje się kobieta w stroju z etnicznym haftem na kołnierzu. Grupa stoi na drewnianej pomoście. Patrzą w górę.
  • Czarno-białe zdjęcie przedstawia muzyków z zespołu Tołhaje. Mężczyźni stoją obok siebie w rzędzie, przed nimi stoi kobieta. Grupa znajduje się na drewnianym parkiecie, na którym stoją cztery, okrągłe stoliki.
  • Zdjęcie przedstawia grupę młodych ludzi, która siedzi przy stoliku i pochyla się nad otworzonym papierowym segregatorem.
  • Zdjęcie. Przedstawia ludzi wsiadających do autobusu. Na wyświetlaczu nad szybą pojawia się napis: Wielo Kulturowy.

PROGRAM:
15-16.06 (czwartek-piątek)
Przestrzenie Lublina
Gra miejska dla młodzieży

17-18.06 (sobota-niedziela)
przestrzenie Lublina
Autobus Wielokulturowy

18.06 (niedziela) godz. 20:30
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Tołhaje – koncert

Projekt dofinansowany ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Wydarzenie wpisuje się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023