Przestrzenie Sztuki/Taniec

Open call: Prezentacja spektakli dla dzieci i młodzieży

Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca mają przyjemność zaprosić do udziału w otwartym konkursie na prezentację spektakli dla dzieci i młodzieży.

Celem Konkursu jest wyłonienie przez organizatorów spektakli z dziedziny taniec, dedykowanych młodym widzom. Poszukujemy spektakli familijnych, dla dzieci i młodzieży, które miały już swoją premierę. Wybrane spektakle zostaną zaprezentowane na scenach partnerskich w województwie lubelskim w ramach programu Przestrzenie Sztuki w okresie od 22 września do 6 grudnia 2023 r.

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje przedstawiciel autorów spektaklu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego w terminie od 4 sierpnia do 2 września 2023 r.

Zobacz regulamin konkursu

W nawiązaniu do ogłoszenia z dnia 04.08.2023 Centrum Kultury w Lublinie – Organizatora OTWARTEGO KONKURSU NA „PREZENTACJE SPEKTAKLI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY” z dziedziny taniec – PRZESTRZENIE SZTUKI LUBLIN 2023 informujemy, że poprzez wydłużenie naboru zmianie ulega harmonogram konkursu:

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:
• termin składania aplikacji: 6 września 2023 r.,
• rozstrzygnięcie konkursu: do 12 września 2023 r.

Organizator zapewnia m.in:
– honorarium dla artystów – wykonawców,
– honorarium realizatorów technicznych,
– zwrot kosztów podróży,
– noclegi,
– przestrzeń do prezentacji wraz z obsługą techniczną.

Rozstrzygnięcie konkursu zostanie opublikowane na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie , a także na profilach Facebook Centrum Kultury w Lublinie oraz Lubelskiego Teatru Tańca do 8 września 2023 r.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.