Dla Dzieci/Warsztaty

Ferie w Sztuczce [LISTA ZAMKNIĘTA]

Pracownia Sztuczka zaprasza na twórcze spędzenie ferii podczas zimowych warsztatów fotograficznych. Przewodnikiem po świecie fotografii będzie Marcin Sudziński.

W ramach zajęć uczestnicy poznają tajniki ciemni fotograficznej:

– do czego służy i jak się w niej pracuje,
– w jaki sposób powstaje obraz fotograficzny,
– wykonają własną fotografię, wykorzystując materiały takie jak papier, tkaninę lub drewno,
– poznają ciekawe obrazy fotograficzne wykonane w dawnych technikach,
– przekonają się, że piękną fotografię można wykonać również bez użycia aparatu fotograficznego.

Terminy: I turnus: 29 stycznia – 2 lutego 2024 r. / godz. 14:00-16:00 II turnus: 5 – 9 lutego 2024 r. / godz. 14:00-16:00
Miejsce: Pracownia Fotografii
Kategoria wiekowa: 12-14 lat
Ilość miejsc na turnus: 5 osób
Cena: 120 zł / os. / turnus

Zapisy na warsztaty przyjmujemy za pomocą tego formularza w terminie 10 – 17 stycznia 2024 r. Po zakończeniu rekrutacji skontaktujemy się z zapisanymi uczestnikami w celu podania danych do przelewu.

Zajęcia poprowadzi Marcin Sudziński (ur. 1978 r. w Lublinie) – fotograf, pszczelarz, muzyk, animator kultury i kulturoznawca. W latach 2009–2015 pracował w ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN w Lublinie, gdzie prowadził pracownię fotografii. W 2015 wyczyścił blisko trzy tysiące szklanych negatywów z kolekcji „Twarze nieistniejącego miasta”, które znajdowały się w depozycie Bramy Grodzkiej. W latach 2013 i 2015 współpracował przy produkcjach filmowych „Twarze nieistniejącego miasta” i „Zawód fotograf” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, wcielając się w rolę fotografa i narratora. Wykładał fotografię (UMCS w Lublinie, KUL w Lublinie, Lubelska Szkoła Fotografii). Od 2016 pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, prowadząc tam pracownię klasycznej fotografii. Hoduje pszczoły. Prowadzi Miejską Pasiekę Artystyczną na dachach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie zorganizował multimedialną przestrzeń edukacyjną i warsztatową w oparciu o życie pszczół.