Mamy nominację do Fryderyków

Płyta zespołu superminimalism „Prelude” nominowana do nagrody!

Z wielką radością informujemy, że debiutancki album grupy superminimalism, wydany przez Centrum Kultury w Lublinie, został nominowany do Fryderyków 2024 w kategori fonogtaficzny debiut roku/ Jazz.

Quintet młodych, utalentowanych muzyków z Polski, to laureaci Grand Prix konkursu JAZZiNSPIRACJE w ramach 13. Lublin Jazz Festiwalu organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie. Celem konkursu jest promocja wartościowych projektów muzycznych oraz młodych muzyków inspirujących się w swojej twórczości jazzem, a także umożliwienie im wydania debiutanckiego albumu. Edycja festiwalu odbyła się w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

O płycie:
Superminimalism to próba przedstawienia abstrakcyjnej myśli technicznej na temat skomplikowanej strony wizualnej życia. Enigmatyczne wzory i schematy obecne w dzikiej naturze czy industrialnej cywilizacji, która zmaga się z kryzysem tożsamości, to twórcza inspiracja do kształtowania własnego zestawu dźwięków i barw, czasem o ściśle określonej strukturze, a czasem jako swobodna improwizacja oparta o aleatoryczne moduły. W repertuarze zespołu znajdą się autorskie utwory z debiutanckiej płyty, jak również elementy impro.

Skład zespołu:
Stefan Raczkowski – drums