Międzynarodowy Dzień Tańca 2024

20:00 - 27.04.2024 - Sala Kameralna Piwnice CK - wstęp wolny / zapisy - więcej
Międzynarodowy Dzień Tańca 2024

20:00 - 27.04.2024 - wstęp wolny / zapisy - więcej

JAM z tancerzami Polskiego Teatru Tańca odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

Zapraszamy na otwarte spotkanie improwizacji ruchu i dźwięku.

Taneczne jamy stwarzają okazję do swobodnej ekspresji oraz twórczej wymiany, niezależnie od doświadczenia czy wieku. Każda osoba jest swoim własnym choreografem – improwizuje, komponuje swój taniec w czasie rzeczywistym, pod wpływem płynących z wewnątrz i z zewnątrz impulsów. Intuicyjnie, bez konieczności posługiwania się taneczną techniką, poszukuje swojego ruchu autentycznego, zestrajając indywidualną ekspresję i przyjemność tworzenia „tu i teraz” z uważnością na innych i responsywnością.

Spotkanie poprowadzą artystki-tancerki Polskiego Teatru Tańca: Evelyn Blue i Zofia Tomczyk.
Rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia i rozgrzewki, a następnie otworzymy przestrzeń do wspólnej improwizacji. Zachęcamy do zabrania wygodnego, niekrępującego ruchów stroju.

Muzykę zaimprowizuje Zofia – interdyscyplinarna artystka z związana z muzyką eksperymentalną, tańcem współczesnym i pracą ze snami. Jest częścią Cichych Nagrań, wytwórni płytowej z Poznania zajmującej się powolną, spokojną muzyką. Razem z Józefem Buchnajzerem i Agą Nowacką grają ciche koncerty, tworzą instalacje audio-wizualne oraz komponują dźwięki do spektakli teatralnych. Jej muzykę znajdziecie również w projekcie „Agalma III” wydanym w wytwórni muzycznej Agalma w Reykjaviku na Islandii.

wstęp wolny / zapisy

Sala Kameralna Piwnice CK