Przestrzenie Sztuki/Taniec

Konkurs na premierę kameralną solo/duet

Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca zapraszają do udziału w konkursie na premierę kameralną solo/duet.

Konkurs adresowany jest do twórców poszukujących wsparcia na końcowym etapie produkcji spektaklu, czyli etapie przedpremierowym oraz finalizacji procesu w postaci premierowej prezentacji na scenie.

Celem Konkursu jest wyłonienie przez Organizatorów wyłącznie nowych, oryginalnych spektakli z dziedziny tańca, nad którymi praca została już rozpoczęta, a ich premierowa prezentacja odbędzie się w ramach programu Przestrzenie Sztuki – Taniec w Centrum Kultury w Lublinie (Sala Czarna) 14 października 2024.

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje Przedstawiciel autorów spektaklu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego w terminie od 14 czerwca – 13 lipca 2024.

Sala Czarna w Centrum Kultury w Lublinie – wyposażanie
Sala Czarna w Centrum Kultury w Lublinie – wymiary

Zdjęcie. Wnętrze Sali Czarnej w Centrum Kultury w Lublinie.

Rozstrzygnięcie konkursu zostanie opublikowane na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie www.ck.lublin.pl , a także na profilach Facebook Centrum Kultury w Lublinie, Lubelskiego Teatru Tańca do 22 lipca 2024.

Organizator zapewnia m.in:

• honorarium za choreografię,
• honoraria dla jednego lub dwóch wykonawców scenicznych,
• honorarium dla 2 realizatorów technicznych,
• budżet na honoraria autorskie twórców z zakresu np. kompozytora, scenografa, reżysera świateł, dramaturga itp.,
• budżet produkcyjny na np. zakup elementów scenografii i kostiumów,
• noclegi w dniach 6-14 października 2024 dla wszystkich członków zespołu biorącego udział w Premierze kameralnej solo/duet.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy: taniec@ck.lublin.pl

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.