Teatr

Dekalog Teatralny: próby w toku

W Centrum Kultury w Lublinie trwają próby do najnowszej części Dekalogu Teatralnego. Premiera „Krótkiego spektaklu o miłości” już 13 września.

Inscenizacja nawiązuje do szóstej części „Dekalogu” Kieślowskiego/Piesiewicza, noszącej tytuł „Krótki film o miłości”, z Grażyną Szapołowską i Olafem Lubaszenką w rolach głównych. Sztuka Teatru Centralnego jest próbą zintensyfikowania zawartych w filmie treści.

Harmonogram pokazów we wrześniu:

13.09 / piątek / godz. 19:00 – Teatr Centralny: Krótki spektakl o miłości [PREMIERA] [16+]
14.09 / sobota / godz. 19:00 – Teatr Centralny: Krótki spektakl o miłości [PJM] [16+]
15.09 / niedziela / godz. 19:00 – Teatr Centralny: Krótki spektakl o miłości [16+]

Z eksplikacji reżyserskiej:

(…) Szóste przykazanie <<Nie cudzołóż>> zaczęło dotyczyć materii dużo potężniejszej niż tylko tej w relacji kobieta-mężczyzna. Babrzemy się w nielojalności, nadwątlaniu zaufania, grze pozorów, potrzebie kontroli. W przedstawieniu „Krótki spektakl o miłości” próbujemy więc odnaleźć prostotę i czystość, tak trudne do wychwycenia w plątaninie kabli, którymi podtrzymujemy wszystkie sprzęty i gadżety, mające zastąpić obecność drugiego człowieka.

Alina Moś