Film/Spotkania/Warsztat

5. Queerz Get Loud Festival

W dniach 6-8 września Centrum Kultury w Lublinie stanie się scenerią queerowego festiwalu, który od kilku lat zmienia Lublin. Przed nami 5. edycja Queerz Get Loud Festival.

Celebracja, różnorodność, platforma do wspólnego doświadczania siebie, inspiracji i stymulacji oraz wielogłos różnych środków wyrazu – tym zawsze było i będzie Queerz Get Loud. Camera Femina queeruje Lublin kolejny rok, a nasze miasto stało się ważnym punktem na queerowej mapie Polski.

Z okazji jubileuszowej edycji w programie znalazły się: warsztaty, spotkania, dyskusje, premiera zina, projekcje filmowe, spektakl teatralny, koncerty, dragowe i burleskowe show oraz przestrzeń dla debiutów. podczas festiwalu zaprezentują się lubelskie osoby stawiające pierwsze kroki na scenie artystycznej, jak i dobrze znane osobistości uwalniające polski queer poprzez sztukę.

PROGRAM:

6.09 / piątek
godz. 19:30 – Queerz Get Zinned – premiera publikacji i spotkanie autorskie / Sala Kameralna Piwnice CK
godz. 21:00 – Bizzare Drag Show: Pomadka Teresa, Joanne d’Arc, Maszyna / Wirydarz CK
godz. 23:00 – Ciężki Brokat (Avtomat, Aldona Relax, Themsel in Distress – DJ set) + Glitter Confusion (performans) – afterparty / Wirydarz CK

7.09 / sobota
godz. 13:00-17:00 – Twórcze pisanie o neuroróżnorodności – warsztat literacki / Sala prób nr 1 / zapisy
godz. 14:00 – Let’s Start the Revolution: Queer Stories (świat) – pokaz krótkich metraży / Kino CK
godz. 16:00 – Kokomo City / Kino CK
godz. 17:15 – Praca seksualna jako część queerowego dziedzictwa – spotkanie / Kino CK
godz. 19:00 – Bingo z Valerie i Lagooną Aqua Pussy / Sala Kameralna Piwnice CK
godz. 21:00 – Drag & Burlesque Show: Scena otwarta / Wirydarz CK
godz. 23:30 – Shady Lady – koncert / Wirydarz CK

8.09 / niedziela
godz. 12:00 – Queerowy świat przyrody – warsztat / Sala prób nr 1
godz. 14:00 – Drag Brunch (prowadzenie i performans: Hrabina, Himera) + stanowiska organizacji i grup LGBT+ / Wirydarz CK
godz. 15:00 – Let’s Start the Revolution: Queer Stories (Polska) – pokaz krótkich metraży + panel dyskusyjny: Kino queerowe i potrzeba dobrej reprezentacji / Kino CK
godz. 16:00 – Queerowa przyjemność erotyczna – warsztat / Sala prób nr 1
godz. 17:30 – Queer i neuroróżnorodność – panel dyskusyjny / Sala Czarna
godz. 19:30 – Lulu x Uaziuk – koncert / Sala Kameralna Piwnice CK

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Jeśli tematyka festiwalu jest Wam bliska, można go dobrowolnie wesprzeć i sprawić, aby Queerz Get Loud było jeszcze lepsze. Wszelkie środki można wpłacać w ramach zrzutki na działalność Fundacji Camera Femina.

Fundacja Camera Femina pragnie gorąco podziękować za wsparcie finansowe w organizacji Queerz Get Loud vol. 5 Ambasadzie Królestwa Niderlandów.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.