Edukacja/Festiwal

Wielokulturowy Lublin: jubileuszowa, 10. edycja

Wielokulturowy Lublin, festiwal mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych, już od 10 lat wzbogaca kulturalny kalendarz naszego miasta. Poprzez wydarzenia artystyczne oraz te z pogranicza kultury i edukacji pokazujemy jak ciekawe i piękne są zwyczaje mniejszości.

Na pewno słyszałeś o Widzącym z Lublina i o dzielnicy żydowskiej pod Zamkiem.
Może też wiesz, że wybudowanie pierwszego browaru czy pierwszego młyna mącznego w naszym mieście zawdzięczamy Ewangelikom. Ale czy byłeś kiedyś na starym kirkucie, potrafisz wskazać gdzie w Lublinie znajduje się cerkiew unicka, a gdzie katedra prawosławna? A może chcesz posłuchać pieśni prawosławnych albo poznać tajniki medytacji buddyjskiej, nauczyć się piosenki romskiej czy bułgarskiej?

Szczegółowe opisy wydarzeń w ramach festiwalu znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.