12:00 - 12.01.2024 - Galeria Biała - wstęp wolny - więcej

12:00 - 12.01.2024 - wstęp wolny - więcej

Anna Orbaczewska pochyla się nad kobiecym odczuwaniem.

Artystka tworzy tworzy obrazy, rysunki oraz ceramikę. W swojej sztuce odnosi się do złożonych osobistych relacji rodzinnych, emocjonalnych związków i uwikłań w kontekście kobiecej seksualności i cielesności. Jej prace niosą silny przekaz psychologiczny, związany z uczuciem smutku, bólu, przemocy, niespełnienia i manipulacji. Anna Orbaczewska pochyla się nad kobiecym odczuwaniem. Na wystawie zostanie zaprezentowany szeroki wachlarz jej prac – od pozornie idyllicznych malowanych portretów – po traumatyczne przedstawienia w różnorakich ujęciach stylistycznych i medialnych.

Anna Orbaczewska (ur. 1974) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Hadze i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka w Gdańsku.

Podziękowania za udostępnienie prac Anny Orbaczewskiej Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, galerii lokal_30 w Warszawie oraz prywatnym kolekcjonerom.
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego. Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Wystawa czynna do 12.01.2024

e-mail: biala@ck.lublin.pl