Profesor medycyny, zainspirowany wojennymi filmami i opowieściami żołnierzy, wstępuje do armii, aby nieść pomoc na polu walki. Na misję wyruszają także wrocławski lekarz pogotowia ratunkowego i początkujący ukraiński anestezjolog.
Południowo–wschodni Afganistan. Dwunasty rok międzynarodowej misji stabilizacyjnej pod egidą Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa NATO. Profesor medycyny zaczyna prowadzić pierwszy w swoim życiu video blog. W bardzo osobisty i emocjonalny sposób opowiada o wojnie w Afganistanie widzianej oczami lekarzy.
Polsko-ukrainski zespól medyków spędził w Afganistanie kilka miesięcy. Ich celem była pomoc żołnierzom, ale lekarze szybko przekonali się, że są potrzebni, nie tylko w armii. Misja przenosi ich do świata, którego istnienia wcześniej nie byli sobie nawet w stanie wyobrazić. Zatrważający poziom higieny, brak odpowiedniej opieki medycznej, niedostatek personelu, leków i sprzętu – taka jest rzeczywistość wokół bazy wojskowej. Wkrótce po przyjeździe okazuje się, że 90 procent pacjentów lekarzy z Polski i Ukrainy stanowią Afgańczycy.
reżyseria: Bonia Barzycka – Bogdanik
Dokumentalny/ Afganistan, Polska/ 2016/
czas trwnaial: 66 min
Człowiek w Centrum
To nowy cykl filmowy, którym chcemy zwrócić uwagę na znaczenie niesienia pomocy i ochrony ludzkiej godności na całym świecie. Co miesiąc zobaczymy film, który uwrażliwia na niesprawiedliwość społeczną, ukazuje emocje i inspiruje do pomagania innym. Pokażemy, że nawet niewielkie działania mogą tworzyć lepszą rzeczywistość w różnych częściach świata. Zgodnie z naszą misją, poruszymy tematy zapobiegania i łagodzenia skutków ludzkich cierpień; ochrony godności, dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych czy etnicznych. Partnerem cyklu „Człowiek w centrum” jest HumanDoc Festiwal.
Na cykl pokazów filmowych dotyczących humanitaryzmu oraz pomocy potrzebującym „Człowiek w centrum” zaprasza Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: konfrontacje.lublin@gmail.com
tel: 81 466 61 19/20