Krakowski Teatr Tańca

19:00 - 20.12.2021 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny/zapisy - więcej
Krakowski Teatr Tańca

19:00 - 20.12.2021 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Spektakl „Kantor. Burza” autorstwa Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej to taneczna podróż w głąb świata Tadeusza Kantora. Podróż wynikająca z fascynacji twórczością artysty oraz głębokiej intuicji, że istnieją w niej ciągle żywe źródła nowych artystycznych możliwości.

Spektakl przekłada na język tańca dziedzictwo Teatru Cricot 2; teatru, który (jak pisze o tym Anna Królica) jest bardzo blisko Tanztheater. „Kantor. Burza” Godowskiej i Krawczyńskiego reinterpretuje Teatr Śmierci, odwołuje się do jego najważniejszych prac: „Umarłej klasy” czy „Wielopola, Wielopola” i czerpiąc z tradycji wielkiego dzieła Kantora, konfrontuje je z jakościami tanecznymi.

Anna Godowska i Sławek Krawczyński to artyści z doświadczeniem wspólnej pracy. Jej najważniejszą częścią jest projekt badawczy pod nazwą „Taniec śniącego ciała“, zainicjowany w 2005 r. Programową syntezę poszukiwań Krawczyńskiego i Godowskiej stanowi „Święto Snów”. „Kantor. Burza” to kontynuacja metody wypracowanej przez artystów, znanej środowisku tanecznemu z licznych Platform tańca oraz produkcji, prezentowanych na polskich i zagranicznych scenach.

Zdjęcie. Grupa ludzi stoi lub siedzi na drewnianych krzesłach. Są ubrani na czarno. Wszyscy wykonują ten sam gest. Unoszą przed siebie jedną rękę i wystawiają dwa palce.

choreografia: Sławek Krawczyński, Anna Godowska; występują: Natalia Dinges, Daniela Komędera, Paweł Łyskawa, Piotr Skalski, Magda Niedzielska, Bartosz Ostrowski; reżyseria świateł: Ewa Garniec; kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka; kuratorzy projektu: Eryk Makohon, Paweł Łyskawa; koordynatorka projektu: Anna Rejowska; promocja: Jakub Wydra, Natalia Żabińska; producent: Cricoteka;
współproducenci: Krakowski Teatr Tańca, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy
Instytut Muzyki i Tańca; partner: Fundacja PZU

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia Choreograficzne 2020. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

wstęp wolny/zapisy

Rezerwacje:

pod adresem: rezerwacje@ck.lublin.pl
Zarezerwowane wejściówki będą do odebrania w kasie Centrum Kultury na 60 minut przed wydarzeniem.
Nieodebrane wejściówki na 10 minut przed rozpoczęciem spektaklu wracają do puli wejściówek do pobrania.

Jednocześnie informujemy, że po osiągnięciu dopuszczalnego limitu Widzów (30%), będziemy mogli wpuścić na salę jedynie te osoby, które okażą certyfikat szczepień.

Sala Widowiskowa

Lubelski Teatr Tańca