Benshi

Benshi

18:00 - 21.09.2023 - 5 zł - więcej
Kup bilet

Gastronomiczna celebracja będzie pełna niespodzianek. I nie każda z nich okaże się przyjemna. Akcja już niebawem przybierze mroczny obrót.

Pewna młoda para (Anya Taylor-Joy i Nicholas Hoult) przybywa na przybrzeżną wyspę, gdzie odwiedza ekskluzywną restaurację. Szef tamtejszej kuchni (Ralph Fiennes) przygotował wystawne menu z kilkoma szokującymi niespodziankami.

reżyseria: Mark Mylod
obsada: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau
czarna komedia / USA / 2022
czas trwania: 106 min

Prowadzenie: Krystian Drozd

Benshi to filmowe spotkania kinomanów z dyskusyjnym zacięciem. Jeśli kochasz kino – dołącz do nas. Poszukaj inspiracji. Zainspiruj.

Cykl: Wyspa
Wakacje, wakacje i po wakacjach… chciałoby się powiedzieć z nutką nostalgii. Rozumiemy doskonale to ciężkie westchnienie i służymy Wam, jak zawsze, kinową pomocą. Dlatego we wrześniu proponujemy, by odetchnąć w ciszy i skupieniu wspólnie z cyklem WYSPA. Czego możecie się spodziewać? Na przystawkę proponujemy spotkanie z wysmakowanymi kadrami w pełnometrażowej animacji poklatkowej pt. “WYSPA PSÓW” (2018). Przeniesiemy się do Japonii i wspólnie z 12-letnim Atarim rozbierzemy na czynniki pierwsze patologie władzy autorytarnej. Wielbiciele Wesa Andersona i teledysku “Trofea” Dawida Podsiadło będą zadowoleni. Jako danie główne proponujemy tym razem “DUCHY INSHERIN” (2022), film reżysera oglądanego już na Benshi dramatu “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Martin McDonagh w swoim najnowszym, trwającym niemal dwie godziny, kinowym twiście, zabierze nas na wybrzeża zielonej Irlandii i pozwoli spędzić ten czas w towarzystwie dwóch przyjaciół. Nie brzmi jak przepis na sukces, a jednak! Zdaniem Krystiana Drozda to kinowe must have tego roku, także nie zawiedźcie nas! Kolejnym daniem w powakacyjnej ofercie będzie nomen omen “MENU” (2022) Marka Myloda, reżysera głośnej ostatnio “Sukcesji” czy “Gry o tron”. Tym razem wybierzemy się na tajemniczą wyspę, by zasmakować potraw serwowanych w ekskluzywnej restauracji, a o nasze kinowe podniebienia zadbają Ralph Fiennes i Anya Taylor-Joy. Na deser powrócimy do Irlandii, by wraz z premierową “CICHĄ DZIEWCZYNĄ” (2022) w reżyserii Colma Bairéad rozwikłać tajemnice skrywane przez niepozorny wiejski dom. O nasze wizualne wrażenia zadba Kate McCullough, autorka zdjęć wyróżniona Europejską Nagrodą Filmową. Rezerwujcie wrześniowe czwartki i zapraszamy na kinową WYSPĘ!

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

Kino CK

Kinoteatr Projekt