Wystawa jest częścią projektu „Na pograniczu destrukcji / On the verge of destruction”, którego podstawową treścią mentalną i wizualną są pytania. Wystawa jest otwarta na interakcje, każda osoba może w nią zaingerować i zostawić swój ślad.
Codziennie ranimy ludzi, świadomie lub nie, swoimi słowami, czynami i przekonaniami. Nie możemy od tego uciec. Jeśli wierzymy, że nie chcemy krzywdzić, to nie znaczy, że krzywda się nie wydarza. Jeśli nie kwestionujemy naszych działań, nie stają się one niekwestionowane. Jeśli zrobiliśmy jedną dobrą rzecz, wynik nie jest po naszej stronie, życie nie jest skończone. Nie możemy zamknąć oczu i pomyśleć, że już go nie ma.
Idąc przez świat często przyjmujemy myśli, pomysły i poglądy naszego otoczenia nie kwestionując ich, chyba że temat dotyka nas osobiście. Czasem zdarza się nawet, że dwie przeciwstawne idee mogą żyć w naszych głowach, a my z przyzwyczajenia nie postrzegamy ich już jako sprzecznych. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na ból zadawany każdego dnia przez każdego człowieka, zaakceptowanie niedoskonałości świata i rozpoczęcie rozmowy o tym, jak żyć w tak kontrowersyjnym, podzielonym i surowym świecie, zmierzając ku „lepszej przyszłości”. I najważniejsze pytanie, po co nam w ogóle troska o innych?
O artystce:
Obecnie pracuję nad dyplomem w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS na specjalizacji Graphic Design. Przez całe życie interesowały mnie kwestie społeczno-polityczne z różnych dziedzin, ale nigdy nie używałem swoich umiejętności artystycznych, aby o nich mówić. Przeprowadzając się do Polski i studiując tutaj przez ponad rok, spotkałam ludzi, którzy sprawili, że poczułam się bardziej wolna w dzieleniu się swoimi poglądami i zachęcili mnie do wykorzystania mojej wiedzy artystycznej w tym celu. Ta wystawa jest moim krokiem w kierunku wewnętrznej wolności od barier przeszłości.
Lana Talkachova
—
Art is Youth – program Centrum Kultury w Lublinie dedykowany młodym artystkom i artystom z różnych krajów przebywającym w Lublinie, w ramach którego odbywają się warsztaty, spotkania, wystawy i inne wydarzenia artystyczne. Celem cyklu jest otwarcie na nowe, transkulturowe doświadczenia i uruchomienie dyskusji na temat tożsamości, trendów społecznych, technologii, kondycji psychicznej i kultury współczesnej.
Wstęp wolny na wystawę, wystawa jest dostępna codziennie w godzinach pracy Centrum Kultury, oprowadzanie możliwe po umówieniu się za pośrednictwem maila: karuzela.sztuki@op.pl
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Wystawa czynna do 20 maja 2023
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
20-007 Lublin
Zobacz wskazówki dojazdu
Kontakt
e-mail: karuzela.sztuki@ck.lublin.pl