YOUth can DANCE

15:00 - 22.04.2023 - Sala prób nr 4 - wstęp wolny/zapisy - więcej
YOUth can DANCE

15:00 - 22.04.2023 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Zajęcia otwarte Zakładu Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, w ramach cyklu zajęć wyjazdowych do różnych ośrodków w całej Polsce, mają na celu przybliżyć kierunek studiów.

Dedykowane są szczególnie do młodzieży zainteresowanej wyborem zawodu tancerza w przyszłości. Zajęcia — prowadzone przez reprezentantkę kadry pedagogicznej, integrują ciało i umysł, wykorzystując m.in. elementy Polskiej Techniki Tańca Współczesnego.

Warsztaty składają się z 2 części. Pierwsza wprowadzi uczestników do holistycznego postrzegania tancerza. Będziemy wykorzystywać ćwiczenia integrujące ciało i umysł pozwalając uczestnikom na pogłębienie świadomości ciała i czucia głębokiego (1h).
Druga część to lekcja tańca współczesnego, w której będą wykorzystywane elementami Polskiej Techniki Tańca Współczesnego. Będziemy pracować nad rozpoznaniem, zróżnicowaniem i zestawianiem ze sobą różnych jakości ruchowych, które będziemy badać na podstawie sekwencji ruchowych opartych na pracy z wyobrażeniami. Dzięki takiej pracy zbliżymy się do świadomej manipulacji energią oraz odnajdywania ekonomii i funkcjonalności ruchu.

Działalność i program kształcenia Zakładu Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

prowadzenie: Agnieszka Bednarz-Tyran — tancerka, choreografka, wykładowczyni akademicka. Wykładowczyni Techniki Tańca Współczesnego Zakładu Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie, w której byłą wykładowczynią Techniki Tańca Współczesnego w latach 2015 — 2022. Od kilku lat prowadzi badania dotyczące holistycznych metod pracy z ciałem i ich wpływu na tworzenie.

wstęp wolny/zapisy

Zapisy: