10:00 - 30.06.2018 - Rezerwat Dzikich Dzieci - wstęp wolny / zapisy - więcej

10:00 - 30.06.2018 - wstęp wolny / zapisy - więcej

Pierwszy w Polsce przygodowy plac zabaw dla dzieci powraca do Lublina!

Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami Pajdokracji. O tym w co i na jakich zasadach bawią się dzieci w Rezerwacie, decydują one same. Rezerwatowy zespół zadba, aby dzieciakom niczego nie zabrakło, a grupa Playworkerów będzie czuwała nad tym, żeby w zabawie nikt nie przeszkadzał. Dzieci będą mogły swobodnie budować własną rzeczywistość,świetnie się przy tym bawiąc.

Rezerwat składa się ze strefy ścisłej (dla dzieci w wieku 7-15 lat) oraz strefy buforowej (dzieci poniżej 7 roku życia z opiekunami). W ścisłym Rezerwacie obowiązuje Kodeks Honorowy oparty na zasadach wzajemnego szacunku. Dzieci mają dostęp do materiałów i narzędzi, z których budują i ozdabiają instalacje, bazy i wieże. Wszystkie powstałe obiekty są dziełem dzieci i przedmiotem ich kreatywnej zabawy. Na terenie Rezerwatu nie znajdziecie gotowych, katalogowych rozwiązań.

Rezerwat będzie otwarty w następujących dniach i godzinach:
wtorek – piątek: 15:00 – 19:00
sobota – niedziela: 10:00 – 18:00

W październiku przygotowaliśmy dla Was:

EKO cykl – warsztaty upcyclingu i zero waste dla dzieci (6, 7, 13, 14, 27, 28.10)
Lampy origami (07.10)
Dziki papier – warsztat papierniczy (14.10)
Rezerwat obiektywnie – wystawa fotografii z Rezerwatu Dzikich Dzieci (7, 20, 21, 28.10)
Dzień Familijny w Rezerwacie Dzikich Dzieci – głosowanie na Budżet Obywatelski 2019 (07.10)
Je-sień-nie-sie – spektakl polisensoryczny (28, 29.10)
Ognisko na „do zobaczenia” (28.10)

Uczestnictwo dzieci powyżej 7 roku życia. w ścisłym Rezerwacie wymaga zapoznania się z Regulaminem i wypełnienia przez rodzica/opiekuna karty zgłoszenia dziecka. Strefa buforowa jest ogólnodostępna dla rodziców/opiekunów z młodszymi dziećmi, na które czeka błotna kuchnia i ścieżka sensoryczna! Przed nami wiele dni świetnej zabawy – Rezerwat Dzikich Dzieci będzie dostępny aż do 28 października.

Karta zgłoszenia w języku angielskim
Regulamin w języku angielskim

wstęp wolny / zapisy