Przejdź do treści
Jerozolima jako Miasto Kultury – otwarcie wystawy
Państwowe Muzeum na Majdanku jest najstarszym w Europie Muzeum upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Zostało utworzone jesienią 1944 r. na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, potocznie nazywanego Majdankiem.
Taniec na placu Litewskim
Spotkanie wokół tańca i muzyki.
Siema Żaki!
Europejska Stolica Młodzieży 2023, Miasto Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka oraz Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na koncert „Siema Żaki!”.
Siema Żaki!
Europejska Stolica Młodzieży 2023, Miasto Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka oraz Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na koncert „Siema Żaki!”.
Pieśń o Leszku Czarnym Odwołane
Oparta na lubelskiej legendzie sztuka Marcina Wąsowskiego z muzyką na żywo w wykonaniu Poławiaczy Pereł i gości.
Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę
Miasto Lublin i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na 2 dni wydarzeń na żywo na placu Litewskim!
Poławiacze Pereł Improv Teatr: Odwilż 2021
Pokaz komedii improwizowanej, przed którego rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się wydarzy.
Łukasz Jemioła
Artysta opowie poruszające historie, wykorzystując standardy muzyki lat 20. i 30., zarówno polskie, jak i amerykańskie, w swoich autorskich tłumaczeniach.
Sokołowski & Menet
Teatralno-muzyczna podróż po najpiękniejszych dziełach polskiej estrady w wykonaniu Patrycjusza Sokołowskiego, aktora Teatru Muzycznego w Lublinie, przy akompaniamencie Gabriela Meneta.
Bajki o dorosłych
Połączenie trzech muzycznych światów tworzące wyjątkowy pejzaż, w którym klasyka miesza się ze współczesnością, a szaleństwo ze spokojem.
Fundacja Sztukmistrze
Na scenie zobaczymy żonglerkę, akrobatykę czy ekwilibrystykę w wykonaniu lubelskich sztukmistrzyń i sztukmistrzów.
Nasze Przeboje
Teatr Muzyczny w Lublinie ma ponad 70-letnią tradycję. Podczas koncertu na Placu Litewskim zaprezentuje utwory ze spektakli, które zbudowały jego markę i od kilkunastu lat mają swoją wierną publiczność.
Dziób w dziób
Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości.
Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
Ciepła, mądra i zabawna opowieść o poszukiwaniu sensu. Spektakl dla widzów od 3 do 93 roku życia.
Bajki Wilde – o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach
Adaptacja Daniela Adamczyka to szkatułkowa kompilacja wybranych bajek Wilde’a i jednocześnie pierwszą w Polsce próbę ujęcia kilku utworów pisarza w jednym spektaklu.
Krótkie impro bajki
Teatr Lukla wyimprowizuje bajki dla dorosłych, szukając inspiracji w waszych głowach.
Zły
Autobiograficzna opowieść Dariusza Jeża, który zanim zabłysnął na deskach teatru, był wysoką figurą lubelskiego półświatka.
A recipe for Leonard Cohen
Pełen nowych, odkrywczych aranżacji wykonywanych na żywo oraz nieoczywistego humoru spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena.
Dziady. Twierdza Brześć – zapis wideo spektaklu
„Dziady” Adama Mickiewicza to część wspólnej polsko-białoruskiej historii, w której tożsamość nie jest tym, co dane, ale tym, co konstruujemy.
SztukMistrz
Improwizowana historia Jaszy Mazura - tytułowego bohatera powieści I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina”.
Cisza w Troi
24. Konfrontacje Teatralne: Teatr Biuro Podróży znany ze swojego legendarnego spektaklu plenerowego „Carmen Funebre”, pokazującego okrucieństwa wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem.
Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci – Sport i rekreacja
W ramach projektu w sierpniowe niedziele zapraszamy dzieci oraz całe rodziny do wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach i akcjach animacyjnych.
Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci – Ekologia
W ramach projektu w sierpniowe niedziele zapraszamy dzieci oraz całe rodziny do wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach i akcjach animacyjnych.
Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci – Teatr
W ramach projektu w lipcowe niedziele zapraszamy dzieci oraz całe rodziny do wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach i akcjach animacyjnych.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl